Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності починається 17 жовтня 1987 року.
Того дня понад сто тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, - пише "Укрінформ".
На цій площі в 1948 році підписали Загальну декларацію прав людини, щоб віддати данину пам'яті жертв бідності, насильства і голоду.
Присутні заявили, що бідність є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви були вибиті на пам'ятному камені, відкритому в той день.
З того часу кожного року люди різних рас, переконань, станів і соціального походження збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними. Такі ж пам'ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу, і вони є місцем збору для проведення Дня. Один з таких каменів знаходиться в саду Центральних установ ООН, і саме біля нього проводиться щорічна урочиста церемонія організована Секретаріатом ООН в Нью-Йорку.
Тема Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності у 2018 році – "Спільна робота з найбільш вразливими верствами населення на благо створення інклюзивних спільнот для забезпечення прав і гідності для всіх". Вона вказує на важливість захисту прав людини, особливо вразливих верств населення, та взаємозв'язок забезпечення прав і свобод громадян і боротьби з бідністю.
Серед спеціалістів на сьогодні існує декілька підрахунків бідності. Приміром, Всесвітній банк встановив, що нині міжнародна межа бідності становить 1 долар 90 центів на день. Нині на цю суму живе близько 10% населення планети, і майже половина найбідніших людей проживає в країнах Африки.