Про це йдеться в повідомленні диппредставництва у Twitter, передає сайт "Hromadske.ua".
Kateryna Handziuk and her family and friends deserve justice. We continue to closely monitor related legal proceedings, and we hope all those responsible for ordering Kateryna Handziuk’s murder will be quickly brought to justice.
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) 7 июня 2019 г.
«Катерина Гандзюк, її рідні та друзі заслуговують на правосуддя. Ми продовжуємо уважно стежити за судовим процесом і сподіваємося, що всі замовники вбивства Катерини Гандзюк будуть швидко притягнуті до відповідальності», — наголлосили у посольстві.
Раніше повідомлялось, що Покровський районний суд Дніпропетровської області затвердив угоди зі слідством п’ятьох фігурантів справи вбивства Гандзюк — Сергія Торбіна, Микити Грабчука, Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського, Володимира Васяновича.
Фігуранти справи отримали від 3 до 6,5 років ув’язнення.
Організатор нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Сергій Торбін визнав себе виннимпісля угоди зі слідством і погодився на 6,5 років в’язниці.
24 травня Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що не виключає появи нових підозрюваних в справі Гандзюк з числа причетних посадовців. Тоді голова Херсонської облради Владислав Мангер, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу», заявив, що пройшов перевірку на поліграфі. У Генпрокуратурі заявили, що не братимуть до уваги висновків опитування Мангера на поліграфі.
ГПУ направила до суду обвинувальний акт стосовно п’яти людей, яких обвинувачують у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що спричинили її смерть.
23 квітня стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та чотирьом іншим ймовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не у «вбивстві». У ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.
17 квітня стало відомо, що прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.
31 липня 2018 року у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила дореанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померлау лікарні. Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.