У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликають владу України гарантувати право журналістів-розслідувачів на конфіденційність своїх джерел.
Як передає Громадське, так доповідач ПАРЄ з питань свободи ЗМІ і безпеки журналістів Джордж Фолкс відреагував на рішення суду, який дав дозвіл на доступ для ГПУ до даних журналістки головної редакторки програми «Схеми» Наталки Седлецької.
«Журналісти-розслідувачі відіграють фундаментальну роль сторожового пса в наших суспільствах, бо досліджують корупцію чи зловживання владою», — йдеться в заяві.
«Їхня робота базується на різних джерелах, і вони мають право зберігати конфіденційність цих джерел. Це стандарт, встановлений Європейським судом із прав людини, і я закликаю українську владу забезпечити дотримання права журналіста Наталії Седлецької зберегти конфіденційність її джерел», — наголосив Джордж Фолкс.
Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду.
У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям. Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.
5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону. Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.
7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької. Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.