У НБУ пояснили з чим пов'язане зміцнення гривні

Зміцнення гривні в липні забезпечувала пропозиція іноземної валюти.

Цього вдалось досягти за рахунок припливу іноземних портфельних інвестицій, йдеться в макроекономічному та монетарному огляді НБУ за липень, повідомляє Gazeta.ua.

У липні регулятор знизив облікову ставку до 17%.

Дохідність гривневих ОВДП зменшилася. На це впливали очікування інвесторів щодо зниження облікової ставки в липні, яке реалізувалося в середині місяця, та формування очікувань щодо подальшого зниження ставки в майбутньому.

Існує значний потенціал для зниження урядом вартості середньострокових запозичень. У минулому місяці це посилювало попит на державні цінні папери, у тому числі з боку нерезидентів, та зміщувало його в бік середньо- та довгострокових інструментів на тлі все ще високих процентних ставок за цими паперами.

"Значна пропозиція іноземної валюти, у тому числі за рахунок припливу іноземних портфельних інвестицій, забезпечувала подальше зміцнення гривні. Це дало змогу НБУ поповнювати міжнародні резерви, не протидіючи ринковим тенденціям до зміцнення обмінного курсу — у липні додатне сальдо операцій НБУ на міжбанківському валютному ринку становило $1,3 млрд ($2,7 млрд з початку року). Офіційний обмінний курс гривні до долара США у липні порівняно з червнем зміцнився на 4,1% та досяг мінімальних рівнів за останні три роки", - йдеться в звіті.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також