Українські школярі вчитимуться без оцінок аж до 5-го класу – таке нововведення готується запровадити Міністерство освіти України.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.
Міністерство освіти впроваджує іще одну реформу у системі навчання – початкову школу мають намір повністю перевести на відмітки за навчання. У початковій львівській школі №4 на такий спосіб оцінювання перейшли ще три роки тому. Для найменших школярів класний керівник навіть розробила цілу картотеку позначок за успішність у навчанні.
«Дитина отримує зошит, а там вкладення – спеціальна картка-заохочення, наприклад, за каліграфічне письмо чи за гарне читання», – розповіла учитель початкових класів Олександра Власова.
Однак такі «оцінки» слід практикувати перші півтора року, адже потім, кажуть вихователі, учитися дітям стає нецікаво. З віком учні хочуть, щоб їхні знання оцінювали конкретніше. Тому педагоги до реформи системи оцінювання початкової школи ставляться скептично.
«У дітей тоді зникає стимул до навчання. Саме оцінка стимулює бажання вчитися, бо діти будуть самі себе контролювати. Коли учні прийдуть в середню ланку школи, то просто будуть не готові до оцінювання. Це буде для них стресом», –зауважила учитель початкових класів Неля Савка.
У Фiнляндiї, яку вважають взірцем освітньої системи, початкова школа – шестирічна, оцінювання балами у ній не передбачено. Не ставлять оцінок до восьмого класу у Швеції i Данії. У деяких країнах існує система оцінювання «знає – не знає».
«У школах потрібно не відмовитися від оцінок, а змiнити систему оцiнювання. I це стосується не змiни кiлькостi балiв у шкалі, а підходу до оцінювання. Оцінка не має бути в окремих учителiв знаряддям психічного насильства стосовно учнів», – наголосив український освітній діяч Ігор Лікарчук.