Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У Маріуполі забезпечують житлом переселенців

Поширити:
24 лютого 2018 17:52
666

У Маріуполі приймають заявки на тимчасове житло для людей з непідконтрольних територій, а програму спільно фінансують міська рада та профільне міністерство.

За словами Ганни Іванішко, яка переїхала в місто з Донецька і стала солісткою камерного оркестру "Ренесанс", головна проблема – житло: місцева влада виділила артистці кімнату в гуртожитку.

Весь домашній музичний інтер'єр співачки – електронне піаніно на планшеті і нотні клавіри: на 13 квадратних метрах фортепіано поставити ніде. При цьому, щоб не заважати сусідам, репетирувати вдається не часто.

"Ми повинні працювати постійно для того, щоб виносити твори на публіку. Нам треба постійно працювати, постійно шукати ці образи", – підкреслила Ганна Іванішко.

Тим часом, для людей, подібних Ганні, в Маріуполі діє програма покупки житла для переселенців. У минулому році було куплено 43 квартири. Зараз також ведуть прийом заявок і формують списки, а головна умова – нестача власного житла.

"Громадяни будь-якого віку, працевлаштовані, не працевлаштовані – мають право подати документи, маючи на руках довідку про те, що вони офіційно зареєстровані в статусі ВПЛ (внутрішньо переміщеної особи – Ред.) на території Маріуполя", – заявила Надія Шкідник, заступник голови Маріупольського центру адміністративних послуг.

Пріоритет на отримання житла мають родини з дітьми і фахівці високої кваліфікації. У той же час, квартири надаються без права на приватизацію, а договір з переселенцями укладають терміном на один рік.

"Якщо за рік нічого в цьому житті не змінилося, ця особа не переїхала до іншого міста, то договір автоматично пролонгується. До врегулювання конфлікту. Після того, як конфлікт буде врегульовано, потреба в цьому житлі, напевно, відпаде", – припустив Сергій Марчук , директор департаменту міської власності Маріуполя.

У центр вже подано понад сотню заяв, і Ганна Іванішко також планує це зробити. Тим часом, в місті вже зареєстровано понад 95 тисяч переселенців.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів