У Македонії в неділю розпочався референдум стосовно зміни назви країни на "Республіку Північна Македонія". У разі позитивного результату має відкритися шлях країни до євроатлантичної інтеграції. За даними соцопитувань, зміну назви підтримують 57 відсотків громадян.
Запитання у бюлетенях сформульовано як "Чи підтримуєте вступ до ЄС і НАТО, погоджуючись із договором між Македонією та Грецією?". Йдеться про угоду між Афінами і Скоп'є, яка передбачає перейменування Колишньої Югославської Республіки Македонія в Республіку Північна Македонія.
Щоб результати референдуму мали силу, явка виборців має перевищити 50%. Саме тому противники перейменування бойкотують голосування. Зокрема, за бойкот виступає провідна опозиційна партія Об'єднана Македонія. Референдум бойкотує і президент Герге Іванов, який не голосує через спротив планам уряду на чолі із Зораном Заєвим.
Крім того, в неуспішності референдуму зацікавлена Росія, яку звинувачують у провокаціях у соцмержах.
Референдум має консультативний характер. Щоб внести зміни до конституції, парламент проведе голосування. Підсумкове рішення має бути схвалене двома третинами депутатських голосів.