Шестеро тварин із херсонського притулку «Кіт Бегемот», який потрапив під обстріл російських військ 14 травня, проходять лікування в Одесі. Трьох котів і собаку відправили до ветеринарної клініки в день атаки. Ще одну кішку та кошеня віком 7–8 місяців доставили до ветлікарні сьогодні.
Про це у коментарі “Вгору” розповіла керівниця притулку та Громадської організації “Кіт Бегемот” Оксана Петрусенко.
За її словами, внаслідок атаки російських військ одразу загинула одна кішка. Троє тварин не знайшли досі. Оксана сподівається, що вони повернуться, але є ймовірність, що коти загинули під завалами.
Волонтерка розповіла, що коли дізналася про влучання у місце перетримки одразу поїхала туди з іншого кінця Херсона. Російський снаряд влучив у прибудову до будинку, де жили тварини. Вибухова хвиля зруйнувала стіну, вибила вікна, уламками всіяло все приміщення.
“Ми почали шукати поранених тварин, щоб надавати допомогу. Оглядати. І спочатку виявили три тяжких коти й собаку. Стало питання, як їх вивозити з цього району. На таксі їх не посадиш, бо собака велика, кілограмів 20. Тобто ніхто не захоче”, — додала вона.
Найбільш поранених тварин до однієї з херсонських ветеринарних клінік допоміг доправити батько місцевого волонтера. У клініці тваринам зробили знеболювальні уколи. Через важкий стан котів і собаки вирішили направити їх на подальше лікування до одеської ветклініки, з якою притулок співпрацює вже багато років.
Відвезти тварин до Одеси знову допомогли херсонські волонтери. Відвіз тварин Сергій, який займається евакуацією людей разом з волонтером Андрієм Пєтуховим.
На зустріч автівці виїхали волонтери та ветеринарні лікарі з одеської клініки. Дорогою їм передали тварин. Одеські лікарі стабілізували тварин всю ніч, розповіла Оксана.
“Кішка була тяжка, була втрата крові, вона мала температуру тіла 33 градуси. Вона майже померла. Їй одразу зробили переливання крові, переливання білків, під'єднали до всіх апаратів і почали стабілізувати стан. Її оперували всю ніч”, – ділиться волонтерка.
У цієї кішки уламками порваний сечовий міхур, шість дірок у кишківнику. Вона знаходиться в боксі з підігрівом, який підтримує температуру. Є загроза сепсису, через тяжкі травми й дуже велике запалення. Але наразі лікарі роблять все можливе, щоб її врятувати.
Травмованій собаці зашили рани та поставили дренажі. Її життю нічого не загрожує. Оксана каже, що песика врятувало те, що він не був худим, і уламки не пробили внутрішні органи, постраждали лише шкіра та м’язи.
“Другому котику, у якого думали, що в нього дірка в голові, зробили КТ. Голова ціла. Тому, в принципі, він стабільний, тож загрози життю немає”, — розповіла жінка.
За словами Оксани, серед поранених є дуже тяжкий кіт. У нього вибите око, зламана верхня та нижня щелепа. Через отвір в оці видно язик. Йому зробили КТ:
“Лицеві хірурги, стоматологи до 12-ї години ночі його збирали. Тобто, зшивали м'язи, зашили око, робили по можливості максимально все, щоб зібрати до купи. Око поки зашили, але не видаляли. Якщо вийде, то, можливо, вдасться ще врятувати око, але це покаже тільки час”.
Кіт з притулку "Кіт Бегемот", який дістав тяжкі поранення
У кішки та кошеняти, яких відправили до клініки сьогодні – перелами кінцівок.
Інші тварини не мають тяжких поранень, тож волонтери лікують їх у Херсоні самостійно.
Загалом притулок “Кіт Бегемот” у Херсоні налічує близько 300 тварин, які перебувають на перетримках у різних частинах міста.
За словами Оксани Петрусенко, будинок у який влучили російські військові у жахливому стані. Будівля потрощена, батареї пробиті, пошкоджений дах, відсутня електрика через пошкодження проводки.
Частину тварин перевезли на інші місця перетримки, але частина залишилася на старій локації — адже одночасно розмістити таку кількість тварин непросто. Крім того, після перевезення тварини мають бути на карантині, аби уникнути поширення вірусних та інших інфекцій.
За словами Оксани, місцева влада не цікавилася обстрілом притулку. На сьогодні волонтери потребують допомоги. Зокрема, полагодити будинок.
“Поки займаємось тваринами наразі, а потім перейдемо до ліквідації наслідків. Тому що жодна з організацій, яка наразі допомагає в ліквідації наслідків, не хоче їхати в цей район”, – додала вона.
Оксана Петрусенко розповідає, що у цьому будинку раніше жила жінка. Тепер він непридатний для життя.
"Після обстрілів потрібно зробити світло, перекрити дах — інакше підуть дощі, й він просто розсиплеться. Треба трохи прибрати: усе в пилюці, цементі, камінні, склі… Своїми силами щось робимо, але в мене ж немає штабу працівників", — розповідає волонтерка.
Притулок також потребує сухого корму для тварин і меблів.