Тим, хто успішно захистить свої бізнес-ідеї, буде надаватись грантова допомога на суму до 650 євро на закупівлю обладнання, професійної техніки та меблів, що необхідно для започаткування чи розширення власної справи.
Протягом 29-30 травня та 26-27 червня 2017 року в Чернігові відбулись тренінги з самозайнятості та розвитку власного бізнесу. Учасниками навчання були переселенці з Донецької, Луганської областей та Криму, які проживають у Чернігівській області, та представники місцевої громади. Деякі з учасників мали вже досвід реалізації бізнес-ідеї, інші – мають намір започаткування власної справи.
Під час тренінгу учасники отримали нові знання з організаційно-правових та фінансових аспектів приватного підприємництва, дізнались про основи маркетингу та просування товарів і послуг на ринку, а також навчились складати бізнес-плани для реалізації власних ідей.
Після проходження тренінгу, учасники мають презентувати короткий опис власної ідеї. Тим, хто успішно захистить свої бізнес-плани, буде надаватись грантова допомога на суму до 650 Євро на закупівлю обладнання, професійної техніки та меблів, що необхідно для започаткування чи розширення власної справи.
Фото: Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як зазначив тренер заходу, коуч з саморозвитку Ігор Андрійченко: «Учасники, як люди з різним життєвим досвідом, гарно доповнювали один одного. Перша частина тренінгів була присвячена мотиваційній частині та виявленню справжніх цілей учасників та наявних ресурсів. Більшість ствердилась в правильному виборі свого напрямку бізнес-ідеї. А дехто зрозумів, що у нього є купа життєвих ресурсів, на які раніше не звертали увагу. В другій частині учасники працювали з планом практичної реалізації своєї бізнес-ідеї та наповненням бізнес-плану. Тут же, в робочих групах, була прекрасна можливість перевірити реалістичність своїх ідей, отримавши конструктивний зворотній зв'язок від групи».
«Крім можливості взяти участь у навчанні та набути нові знання і навички по започаткуванню власної справи, всі учасники можуть отримати грантову допомогу на розвиток власної бізнес-ідеї. На сьогодні подібна допомога для внутрішньо переміщених осіб та уразливих категорій населення є досі актуальною на Чернігівщині», – наголошує керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова.
Заходи організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в рамках реалізації проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.