Журналісту «Радіо Свобода» Сергію Нужненку, якому 3 березня під час сутичок під Верховною Радою розпилили в обличчя газовий балончик, діагностували хімічний опік.
Про це сам Нужненко повідомив у коментарі Громадському.
«Хімічний опік, зараз приїхали із лікарні в поліцію», — сказав він.
Глава поліції Києва Андрій Крищенко повідомив, що Нужненко вже звернувся із заявою до поліції.
«Заява зареєстрована, буде призначена службова перевірка, матеріали направлять до прокуратури міста. Ще ми перевіряємо соцмережі щодо дій поліції стосовно ще двох журналістів», — зазначив Крищенко.
Попри наявність жилета із написом «преса» журналіста Громадського Богдана Кутєпова штовхнув представник поліції. Журналіст Insider Владислав Красинський стверджує, що проти нього поліцейські також застосували силу.
Крищенко наголосив, що відбудеться ретельна перевірка інформації про перешкоджання роботі журналістів.
Негайно розслідувати і притягнути до відповідальності силовиків, які атакували журналістів, а також закликає змінити наявну систему ідентифікації спецпризначенців вимагає Інститут масової інформації. Про це повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, передає«Детектор медіа».
«Давно не траплялося, щоб на акціях протесту спецпризначенці атакували журналістів з професійними камерами і посвідченнями. Така ситуація є неприпустимою. У нас, по-перше, є питання щодо рівня професіоналізму спецпризначенців, які були задіяні в інциденті. По-друге, є питання щодо відсутності чіткої і видимої ідентифікації спецпризначенців», — зазначила вона.
Романюк каже, що особисті номери сепцпризначенців зараз нанесені на нижню частину шоломів, ззаду, що ускладнює встановлення винних у злочині.
«Ми вважаємо, що таку практику ідентифікації спецпризначенців потрібно однозначно міняти. Запровадження видимої ідентифікації допоможе уникнути таких інцидентів у майбутньому», — додала директорка ІМІ.