До кінця цього року всі медичні заклади, які нині є бюджетними, повністю перейдуть у власність громади. Нову хвилю трансформації системи охорони здоров'я буде запущено в найближчому майбутньому.
Про це пише на своїй сторінці в Facebook Уляна Супрун.
"У 2019 році в кількох окремих областях ми розгорнемо пілотні проекти у спеціалізованих медичних закладах. Розпочнемо з ними фінансування за тарифами на медичні послуги. З 2020 року, відповідно до Закону, ми запустимо трансформацію системи охорони здоров'я на повну", — ділиться планами в. о. міністра охорони здоров'я України.
Урядовець зазначила, що з 2019 року всі заклади первинної медичної допомоги мають перейти на фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" і працювати виключно за договорами з Національною службою здоров'я України (далі НЗСУ). До того часу вони отримуватимуть кошти за послуги, надані і тим, хто підписав декларації з лікарем, і тим, хто цього не зробив.
Також Супрун наголосила на тому, що важливу роль у трансформації системи охорони здоров'я відведено саме місцевій владі.
"161 заклад, який вже уклав договори з НСЗУ та цього місяця отримає перше фінансування за кількістю пацієнтів, які підписали з ними декларації, – це великою мірою заслуга командної роботи місцевої влади тих регіонів, міст та сіл, де знаходяться ці медзаклади, та їхніх головних лікарів", — зазначає в. о. міністра охорони здоров'я.
За словами урядовця, масштаби реформи будуть тільки збільшуватися, тому в інтересах органів місцевого самоврядування якомога швидше включитися в процес реалізації змін.
"Не все залежить від Міністерства, Служби здоров'я та головних лікарів, адже саме громада є власником комунальних закладів. Вона має забезпечити і комп'ютери та розхідні матеріали, і обладнання за табелем оснащення для закладів первинки. І ухвалити рішення про автономізацію медзакладів", — каже в. о. міністра охорони здоров'я.
У разі недотримання цих умов підписання договору між медичним закладом і НСЗУ буде неможливим, а значить, держава не буде оплачувати надані ним послуги.