В адміністрації США йдуть консультації щодо зупинки договору СНО-III з Росією, що передбачає скорочення ядерних арсеналів обох держав, повідомляє The Guardian.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон і головний радник з контролю над озброєннями в Раді національної безпеки Тім Моррісон виступають проти продовження СНВ-III.
Відзначається, що угода закінчується у 2021 році.
"Це найсерйозніша кризу в галузі контролю над ядерними озброєннями з 1980-х років", – заявив заступник генерального директора Королівського інституту спільних служб Малкольм Чалмерс.
За його словами, якщо договір про взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь впаде, світ може залишитися без будь-яких обмежень на ядерні арсенали ядерних держав вперше з 1972 року.
За інформацією високопоставленого американського чиновника, у США все ще немає певної позиції з цього приводу, однак на розгляді є кілька варіантів, включаючи перегляд договору.
Також існує можливість продовження СНО-III, однак, за словами співробітника американської адміністрації, подібний варіант "малоймовірний".
РФ і США підписали договір СНО-III в 2010 році, а в силу він вступив в 2011 році.
Угода передбачає скорочення розгорнених стратегічних носіїв з кожного боку до 700 одиниць і до 1 тисячі 550 ядерних боєзарядів на них.