У червні 2018-го держборг України становив $76,3 млрд.
У найближчі півтора роки потрібно повернути майже $10 млрд валютного боргу. Загалом кожен українець винен близько $1,8 тис.
Близько 60% від суми - зовнішні запозичення. Йдеться про $47,2 млрд. Це у 2,6 рази більше поточного рівня валютних запасів країни, пише Gazeta.ua.
До $47,2 млрд зовнішніх запозичень входять $9,6 млрд гарантованого державою боргу. Решта - прямий борг у вигляді єврооблігацій і позик у міжнародних організацій. Останні становлять $16,6 млрд.
Близько $4,3 млрд — це внутрішні запозичення в іноземній валюті.
Водночас не всі борги мають безпосередній вплив на бюджет країни. Так, близько $6,8 млрд – це борг НБУ перед МВФ. Його виплачуватимуть за рахунок коштів із золотовалютних резервів України. Щоправда зниження рівня резервів створює ризик для збереження фінансової стабільності країни.
Борг у національній валюті становить близько 625 млрд грн. Це майже 30% загального державного боргу.
З них 56% знаходиться у власності Нацбанку, 36% - у власності державних банків. Лише 8% тримають комерційні банки, українські фізособи і юридичні компанії.
На сьогодні за межею бідності в Україні проживає 25% населення. 2014 року ця частка становила 15%. За словами директора Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, щоб вийти з кризи потрібно завершити та реалізувати розпочаті реформи. Адже Світовий банк вклав з 2014 року в Україну більше коштів, ніж у будь-яку іншу країну.