Чимало господарів скаржаться, що часник цьогоріч вродив нерясно. А вже у жовтні газди садитимуть цей пекучий овоч під зиму.
Про нюанси вирощування часнику розповів Ярослав Кардаш, віце-президент Асоціації фермерів та землевласників України.
– Яких помилок найчастіше допускаються господарі?
– Вони люблять садити цю рослину на одному й тому ж місці кожного року. Це погано впливає на її розвиток. Тому щоосені, коли часник уже посаджений, але ще не зійшов, варто вкрити його шаром кінського гною товщиною три сантиметри. Це потрібно і для контролю температури, і для окислення грунту. Навесні листочки молодого часнику часто починають жовкнути. В такому випадку потрібно взяти звичайну кухонну сіль, нейодовану, і посипати довкола рослин. Тоді часник себе почуватиме ліпше, його вигляд одразу покращиться.
– Кажуть, часник не варто полоти. Чи правда це?
– У часника мичкувата коренева система. Дуже часто необережні господарі в боротьбі з бур’янами сапою можуть випадково підрубати й корінці рослини, що є для неї великим стресом. Полоти часник, звичайно, можна. Але робити це потрібно обережно. Тому сполювати варто лише верхній шар грунту. Часник при цьому повинен бути посаджений глибоко. Великі сорти рослини, коли одна головка заважує 400 і більше грамів, варто садити на глибину 8-10 см, робити ширші міжряддя. Якщо часник дрібносортний, то глибина відповідно менша, але ніяк не 1-2 см, як часто садять господарі. Це потрібно для того, аби рослина краще перезимувала і вкоренилася.
– На яких ділянках треба садити цю рослину, щоби добре родила?
– Часник не варто садити в сухих місцях, не любить він і піску чи кам’янистого грунту. Рослина надає перевагу зволоженій землі, багатій на поживні речовини. Якщо дощу довгий час немає, то варто не забувати полити часник.