Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Рибна рулетка

Поширити:
09 грудня 2019 08:45
290

Скоро новорічні   застілля. Щоб їх не затьмарити, потрібно відповідально ставитися до вибору продуктів харчування.

За даними Державної служби України з питань безпеки продуктів і захисту прав споживачів в порівнянні з 2018 роком в країні почастішали випадки захворювання на ботулізм. З початку 2019 року захворіло 123 особи, серед них три дитини - 10 пацієнтів померли. Найбільше випадків зафіксовано в Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Вінницькій, Дніпровської, Запорізькій, Херсонській областях та Києві.

Про це повідомляє Прес служба Асоціації рибалок України.

Треба бути уважним при виборі в'яленої, копченої, солоної або консервованої риби; м'ясних і грибних консервів, особливо домашнього виробництва.

Але не завжди небезпечна продукція придбана на стихійних ринках. Причиною переважної більшості отруєнь, а так само смертей стала риба, що куплена в офіційних торгових точках. І цьому є причини.

Через незадовільну роботу органів рибоохорони відбувається сплеск браконьєрства. Незаконний вилов риби понад 100 тисяч тонн в рік. Щодня з наших водойм браконьєри виловлюють 450 тонн риби. Тіньовий рибний ринок оцінюють в 5-6 млрд грн.

Незаконно виловлена ​​риба, нелегально переробляється і нелегально реалізується. В Україні не більше 20 великих переробників рибної продукції. Інша риба солиться, в'ялиться на приватних подвір'ях. При такому положенні справ, про належний санітарний контроль її якості говорити не доводиться.  Магазини при прийомі рибної продукції вимагають мінімальний пакет документів, який не може служити гарантією якості. Сьогодні споживач не може отримати достовірну інформацію про товар. У нас в країні немає Сертифікату Походження риби і рибної продукції - державного документа, що говорить про легальність її походження. Тому з кожним роком все більше випадків отруєння рибою невідомого походження і сумнівної якості.

Через слабкий фіто-санітарний контроль за виробництвом та реалізацією продуктів харчування покупець може розраховувати тільки на свій досвід і знання. При цьому потрібно пам'ятати, що візуально з'ясувати чи є ботуліновий токсин в продукції неможливо! Він не змінює колір продукції і не надає їй ніякого особливого запаху.

Ботулізм – це остре тяжке інфекційно-токсичне захворювання. Виникає внаслідок вживання в їжу харчових продуктів, які містять мікробний токсин ботулінум. Токсин палички ботулізму є найбільш небезпечним з усіх відомих бактеріальних токсинів.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів