З розвідданих Сполучених Штатів і їхніх близьких союзників відомо, що очільник Кремля Володимир Путін, імовірно, не зацікавлений у “справжній мирній угоді” й все ще думає, що врешті зможе контролювати всю Україну.
Про це заявили NBC News чотири співробітники західних розвідок і два чиновники Конгресу США.
«Ми не маємо даних про те, що Путін зараз зацікавлений у реальній мирній угоді», – сказав один із представників Конгресу.
Очільник Кремля відправив представників до Саудівської Аравії для переговорів із США у вівторок, спрямованих на припинення війни. Але, за словами шістьох чиновників, поточні дані розвідки показують, що Путін все ще вірить, що він зрештою зможе контролювати всю Україну.
«Він думає, що перемагає», – сказав один із представників західної розвідки, додавши, що російські втрати на полі бою не тиснуть на Володимира Путіна, щоб він припинив боротьбу.
Також шестеро офіційних осіб додали: серед офіційних осіб США та Заходу існує скептицизм щодо того, що Путін зрештою піде на компроміс і погодиться на справжню довготривалу мирну угоду. “Проте є переконання, що він міг би піти на переговори, щоб побачити, які поступки він може отримати, і спробувати знову інтегруватися на світову арену, де його здебільшого уникали після вторгнення Росії в Україну три роки тому, йдеться в повідомленні.
Зокрема, представники розвідки заявили, що очільник Кремля не планує виводити свої війська з України.
«Його цілі залишаються максималістськими», – сказав один із представників західної розвідки.
Розвіддані США та розвіддані, які вони отримують від інших країн, протягом деякого часу послідовно показували, що Путін зберігає широкі амбіції щодо України, заявили офіційні особи США. Представники Конгресу та один колишній високопоставлений чиновник адміністрації сказали, що це залишилося в кінці правління Байдена, коли воно перейшло до адміністрації Трампа, і не змінилося протягом місяця з моменту вступу Трампа на посаду.
18 лютого близько чотирьох з половиною години тривали переговори делегацій США та Росії в Ер-Ріяді. Делегації очолювали голови зовнішньополітичних відомств – держсекретар США Марко Рубіо і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. В американській делегації також були – радник із національної безпеки Майк Волтц і спецпосланець президента Стівен Віткофф. У російській делегації – помічник президента Володимира Путіна Юрій Ушаков і голова Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.
Глава РФПІ Кирило Дмитрієв заявив за підсумками переговорів, що "поки що рано говорити про компроміси, але сторони почали слухати одна одну", повідомляє Reuters. Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що всі сторони – Росія, Україна та Європа мають бути згодні з мирною угодою щодо України, а Євросоюз має бути залучений до процесу "якоїсь миті".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що жодних домовленостей, досягнутих у переговорах без участі України, Київ не визнає. Також він повідомив, що переносить свій візит до Саудівської Аравії із 19 лютого на 10 березня. Це сталося на тлі перших перемовин американської та російської делегацій.