Підтримати нас

Родини із Криму об'єдналися, щоб навчати дітей

08 травня 2018 14:30
251
Поширити:

У столиці працює дитячий центр кримськотатарської культури. Дітей навчають національним танцям, мові, музиці.

Про це Gazeta.ua розповідає Аніфе Куртсеїтова, голова громадської організації "Кримська родина".

"До анексії Криму у Києві було декілька кримськотатарських родин. Збирались разом для навчання дітей традиціям та танцями. Це було як хобі, - розповідає Аніфе, - Потім почали переїжджати інші родини. Стало багато дітей, які потрапили у нові для них умови та були у дуже стресовому стані. Прийняли рішення створити організацію, що б об'єднувала родини кримських переселенців".

Костюми шиють на замовлення за рахунок благодійних внесків та допомоги спонсорів і меценатів

Костюми шиють на замовлення за рахунок благодійних внесків та допомоги спонсорів і меценатів.

Активістам дали приміщення у 165-й київській школі. Декілька разів на тиждень проводять заняття кримськотатарським танцям, мові, музиці. Зараз у "Кримській родині" займаються близько 80 дітей, віком від 4 до 12 років. Долучитись можуть усі охочі.

"Два роки як виступають на різних майданчиках, - розповідає Аніфе, - Представляємо Україну в Туреччині на міжнародному фестивалі. Показували культуру Криму, розповідали про нашу ситуацію в країні. Разом з іншими дітьми писали звернення до світових лідерів з проханням припинити військові дії в наших країнах".

Нещодавно представляли Україну в Туреччині на міжнародному фестивалі

Нещодавно представляли Україну в Туреччині на міжнародному фестивалі.

Пошити костюми допомагають спонсори та громадські організації. Представники Турецької агенції зі співробітництва та координації зробили ремонт у приміщені, придбали меблі, проектори, комп'ютери, іншу техніку.

"Одна пара танцювального взуття коштує близько 1000 грн, а одяг ще дорожче. Доводиться шукати спонсорів, які б допомагали шити костюми, - зазначає Аніфе, - Батьки пересельці, не мають таких грошей. У багатьох троє-четверо дітей, орендують квартири, кімнати у гуртожитках".

Заняття проходять ввечері по середах та на вихідних

Заняття проходять ввечері по середах та на вихідних.

В організації працює сім викладачів. Усі молоді спеціалісти, що переїхали з Криму.

"Зарплати викладачам та інші витрати покриваємо з благодійних внесків, що вносять батьки. У місяць це 200 грн, для багатодітних родин – 150 грн. Якщо розбити за кількістю уроків, виходить 10-12 грн за одне заняття, – ділиться Аніфе, – Платимо вчителям символічні гроші. Часто це волонтерська робота. Наприклад, на кожне заняття кримськотатарської мови викладач друкує матеріал за власний кошт. Не вистачає підручників, інших матеріалів".

Про заходи розповідають у групі facebook "Krymska rodyna.Qırım ailesi", на заходах та через МЕДІА.

Центр відвідує близько 80 дітей

Центр відвідує близько 80 дітей.

"Проводимо акції "Рука допомоги", де збираємо гроші для дітей політичних в'язнів. За чотири акції зібрали понад 250 тисяч грн, - ділиться Аніфе, - Організовувати благодійні заходи допомагають батьки та викладачі".

Аніфе Куртсеїтова родом з Криму. Після навчання у Києві залишилась працювати у столиці. Разом з чоловіком планували повертатись у рідне місто. Проте анексія півострову кардинально змінила їх плани.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ