Росія почала скорочувати витрати на управління окупованими територіями Херсонської області. Відчутне погіршення економічної ситуації змушує окупаційну владу переглядати фінансування адміністрацій, що призводить до відмови від утримання багатьох завезених чиновників.
Про це в етері “Вгору” розповів заступник директора Центру близькосхідних дослідженьаналітичний центр для вивчення політичних процесів на Близькому Сході. З 2014 року, з початком російської агресії проти України, Центр зосередився на дослідженні питань, пов’язаних із російською агресією проти України й російською окупацією Сергій Данилов.
За його словами, раніше окупаційні адміністрації масово поповнювалися новими “управлінцями”, яких надсилали на тимчасову ротацію. Вони працювали на окупованій території протягом певного періоду, отримуючи значно вищі зарплати, ніж у Росії. Проте зараз ситуація змінилася.
“Багато завезених управлінців відкликали, а на їхнє місце приїхала значно менша кількість людей. Наприклад, у деяких населених пунктах Генічеського району замість п’яти чиновників повернули лише одну людину”, - пояснив Сергій Данилов.
Він зазначив, що скорочення кількості управлінців відбувається на тлі загальної економії, що вдарила по окупаційних адміністраціях. Це не тільки ускладнює їхню роботу, а й створює хаос у системі, адже деякі сфери управління залишаються без необхідного штату.
Однак одночасно з цим Росія намагається розв'язати проблему нестачі кадрів іншим способом – через залучення військових до управлінських посад. Нещодавно окупаційний очільник Херсонщини Володимир Сальдо анонсував нову регіональну програму підготовки російських військовослужбовців та ветеранів до керівних посад у місцевих адміністраціях та державних компаніях.
На думку Сергія Данилова, ця програма виконує одразу кілька функцій. По-перше, вона має підтримати весняний призов у російську армію.
“Фактично, це соціальний інструмент, що створює ілюзію майбутнього для військових, які підписують контракти. Вони бачать, що після участі у війні можуть отримати високу посаду, тому легше погоджуються на мобілізацію”, – пояснює експерт.
По-друге, Кремль намагається зміцнити власний контроль на окупованих територіях, замінюючи управлінців місцевого рівня “лояльними” військовими. Таким чином, російська влада розраховує створити адміністративний апарат, що буде максимально відданий режиму Путіна.