Російські війська активізувались на півдні України за останні дні, зокрема на Придніпровському напрямку. Вони проводять розвідувально-пошукові заходи з метою перевірити українську оборону та, ймовірно, закріпитися на одному з островів у Дніпровській острівній зоні.
Про це, як передає Суспільне Херсон, в ефірі національного телемарафону повідомив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин.
За його словами, російські військові прагнуть тримати під вогневим контролем логістичні та водні шляхи в острівній зоні. У складі штурмових груп немає нового особового складу — це навчені штурмовики, які проходили підготовку в окупованому Криму, а також на території тимчасово окупованих Запорізької та Херсонської областей.
“У нас на півдні ворог не мав успіхів протягом півтора-двох років. Тому зараз намагається з усіх сил прорвати нашу лінію оборони. Щодо самого Херсона і взагалі цього напрямку, то вони не зменшують своєї вогневої активності”, — зазначив Волошин.
Він уточнив, що дії росіян наразі не є прямими штурмами або спробами форсувати річку, а більше схожі на розвідувально-пошукові.
За добу по Херсону та прилеглих до Дніпра населених пунктах російські війська запускають щонайменше 200–220 дронів-камікадзе. Також зафіксовані постійні артилерійські обстріли. Протягом тижня російська армія почала активно застосовувати по житловій забудові Херсона керовані авіабомби.
“У Херсоні, щоб захоплювати якийсь плацдарм, необхідні засоби для форсування Дніпра. Те, що їх наразі не спостерігає наша розвідка, не означає, що їх не може бути зібрано завтра”, — зауважив речник.
Він підкреслив, що українська розвідка здатна завчасно виявити загрозу, якщо буде зібрана критична кількість техніки та особового складу для форсування.
Російські військові розуміють, що правий берег значно вищий, і здійснити повноцінне форсування Дніпра буде складно. Саме тому, за словами Волошина, вони зосередились на розвідці.
“Наприклад, останні дії РФ були на півдні острівної зони — там, де острови Козулиський, Забич, Бугаз, напроти населеного пункту Кізомис. Вони намагаються по протоках, через одну протоку на інший острів, пройти не повністю Дніпро, а спочатку форсувати декілька проток, захопити плацдарми на певних островах, і вже потім намагатись переправитися на правий берег”, — пояснив Волошин.