Можна поєднувати виховування двох дітей з психологічною практикою та проведенням лекцій для батьків.
Для цього потрібно чітко розпланувати час, залучити на допомогу няню чи бабусю. Індивідуальні консультації можна проводити поряд з будинком у коворкінгу та онлайн. Про це Gazeta.ua розповіла Олена Скорик з Донецька, яка з родиною переїхала до Києва. Вона консультує батьків дітей дошкільного віку.
"Через місяць після переїзду до Києва пішли з донькою на заняття до центру розвитку дітей "Чудо-Чада", що відкрився біля нашого будинку, - згадує Олена, - Там зустрілась з директоркою та запропонувала проводити заняття за власними напрацюваннями. Зібралась група дорослих. Для них читала лекції декілька разів на тиждень про виховання. Зараз і далі співпрацюю з центром. За потреби, орендую там кімнату для консультацій".
Паралельно Олена почала записувати короткі відео з порадами для батьків та викладати на каналі в YouTube. Створила чат в Viber "Усвідомлене батьківство" та однойменну группу у Facebook. Там ділиться різною інформацією на тему виховання дітей та пише власні статті. Згодом група переросла в активну інтернет-спільноту, що об'єднує мам з України, Росії, Молдови та Литви.
"Мені потрібно ділитись своїми знаннями. Вирішила проводити бесіди для мам з дітьми. Відгукнулись декілька організаторів, які збирали для мене аудиторію, - розповідає Олена, - Спочатку робила безкоштовні зустрічі. Зараз вартість - 250-300 гривень. Часто після таких заходів батьки звертаються за індивідуальними консультаціями".
Зустрічі з клієнтами проводить біля свого будинку у коворкінгу або через інтернет. У тиждень може бути від 2 до 10 індивідуальних консультацій.
"Можу відмовити клієнту, коли батьки просять зробити "що-небудь" з дитиною та не готові самі працювати над собою. Часто приходять мами, які сумніваються у методах виховання дітей. Їм потрібно пояснити основи дитячої психології та заспокоїти, - ділиться Олена. - Дитячі проблеми зі сном, поведінкою чи ще чимось можна вирішити, працюючи з батьками. Раджу дослухатись до свого серця та робити так, як підказує інтуїція".
Олена - мама двох дітей. Глядіти за малечею допомагає няня та батьки, які також переїхали до Києва. Працює тільки у будні дні до 14:00. Влітку бере паузу у роботі.
"Не нав'язую клієнтам наступну консультацію, - ділиться Олена. - Більше ніж годину на першому занятті не рекомендую працювати, бо багато інформації. Через певний час отримую відгуки про те, що працює, а що ні. Якщо є потреба, зустрічаємось ще раз".
Олена Скорик з родиною переїхали до Києва 2014 року. У Донецьку мала хобі-клуб, де організовувала різні творчі майстер-класи. Бізнес продала перед початком бойових дій. Має дипломи релігієзнавеця та психолога. Постійно займається самоосвітою. У Києві пройшла онлайн-навчання у канадському інституті Ньюфелда.