Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Пожежі на Кінбурнській косі тривають понад тиждень

Vgoru
Автор
Поширити:
12 травня 2022 06:30
1,369

Пожежі на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Горить на межі Миколаївської та Херсонської областей.

Про це повідомляє Суспільне.

"Ніколи так не горіла Кінбурнська коса. Навіть у тому ж 2001-му. Коли вигоріло 1100 га. Вогонь валить в обидві сторони", - пише на сторінці у соцмережі Євген Лютер , режисер громадської організації Kinburn Camp.

Фото: спутник Sentinel-2

Олександр Овсянкін допомагає жителям Кінбурнської коси з ліками та продуктами.

"Знаю, що немає чим гасити. Техніку і паливо забрали окупанти. Якщо вогонь і далі перекинеться – лісів там більше не побачимо", - розказав чоловік Суспільному, говорить, що димить і сьогодні.

Виїзд на материк контролюють російські військові, які не тушать ліс самі, - повідомили Суспільному люди, які мають будинки на косі. Бензин та каністри для пожежних машин, а також деталі для ремонту намагалися зібрати в Очакові та Одесі, щоб передати на косу, написав у Facebook Артем Скоробагатов.

Ситуація з гасінням ускладнюється тим, що в лісі розбита техніка, розтяжки, та міни, які не розірвалися.

"Нашу пожарку ворог забрав. Катер зараз ніхто не випустить туди. Тому питання не вирішується", - розповів заступник міського голови Очаківської міської ради Олексій Васьков заступник міського голови Очаківської міської ради.

Фото: Артем Скоробагатов/Facebook

Натомість волонтери говорять, що будуть шукати шляхи доправити необхідне на косу.

"Для мене Кінбурн – дитяча мрія, яка стала улюбленою роботою, - говорить херсонка Ганна Знахаренко, - в дитинстві відвідувала гурток екскурсоводів Августа Вірлича, об'їздили всю Херсонську область, та потрапити на косу вдалося лише у дорослому віці, - мрія здійснилася через 36 років. Я про Кінбурн багато читала, знала про нього все. Коли я вже працювала екскурсоводом в одній із туристичних компаній міста, перша моя екскурсія була саме екскурсія на Кінбурн. Ця місцина закохала на все життя. Вважаю це місце своєю другою батьківщиною".

Жінка розповіла, що кожного літа, 2-3 рази на тиждень, возила туди групи. Дорога на Кінбурн дуже важка, остання частина – 35 км від Рибальчого до Геройського – це повна відсутність дороги. Там можна пересуватися тільки на спецтранспорті.

"Це пісок, море, ліс, сонце, рожеві озера, які так полюбляють наші туристи – саме там на Кінбурні. Це місце не для всіх – для сильних духом людей", - каже Ганна Знахаренко.

Фото: Артем Скоробагатов/Facebook

За її словами, те що відбувається зараз на Кінбурні, – це велика трагедія і для людей, які там живуть, і для всіх.

"Ми не знаємо, скільки лісу ми втратимо. Як поведе себе пісок. І на відновлення лісу потрібно буде дуже багато часу", - говорить жінка.

На Кінбурні є місце – Валежин ліс, місце гніздування лебедів, сірих та білих журавлів, орланів. А також «Орхідне поле», - де ростуть рідкісні квіти, схожі на орхідеї, дуби, яким понад сотню років.

"Усе це зараз під загрозою. Геродотів ліс – це контраст, коли з пісків ти спускаєшся до реліктових дерев, там маленькі болота папороті. Там зовсім інша флора. Це екологічна катастрофа. Я багатьох людей звідти знаю, там три села всього, є люди, які працюють у лісництві і вони зараз, ризикуючи власним життям, намагаються врятувати ліс. З ними втрачений зв'язок. Я сподіваюся, що з ними все буде добре", - каже Ганна.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів