Підтримати нас

Порошенкові натякнули про "наближення" революції

Vgoru
Автор статті
01 грудня 2015 18:00
579
Поширити:

Громадськість вимагає почати реальну боротьбу з корупцією, здійснити справжні реформи і забезпечити прозорість влади, аби знову не призвести народ до революції.

Крім того, у день роковин Маршу Мільйонів від влади вимагають притягнути до відповідальності людей, які призвели до насильства і вбивств на Майдані.

Відповідне звернення оприлюднили громадські активісти та "молоді політики" – зокрема, депутати від БПП Мустафа Найєм та Сергій Лещенко, головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва-Боровик, журналісти Віталій Сич і Володимир Федорін, один із ініціаторів громадської платформи "Нова країна" Валерій Пекар, арт-менеджер Володимир Кадигроб.

Цю заяву поширюють і користувачі соцмереж.

"Два роки тому Україна зробила історичний вибір. Люди вийшли на вулицю, вимагаючи справедливості і захисту своїх прав", - заявляють активісти і наголошують, що за цей час громадяни багато чого досягли, але за те український народ "заплатив і продовжує платити величезну ціну".

Вони зізнаються, що їм було складно уявити, що й після революційних жертв "чиновники і наближені до влади бізнесмени будуть продовжувати грабувати країну, прикриваючись тепер уже вишиванкою, Майданом або АТО", що на посадах працюватимуть причетні до побудови диктатури, що "головним партнером влади знову стане не суспільство, а вузьке коло тих же олігархів, які виснажували країну при колишньому режимі".

Активісти й політики висувають низку вимог до президента, прем'єр-міністра, міністрів і народних депутатів.

"Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте. Ми готові нести відповідальність за майбутнє нашої країни. Тому ми не просимо, ми вимагаємо:

1. Почати реальну боротьбу з корупцією. Сконцентруватися на вищих ешелонах влади і розірвати кругову поруку, призначивши ефективного генерального прокурора, завершити люстрацію і реформувати державну службу за європейськими стандартами.

2. Відновити справедливість. Притягнути до відповідальності людей, які розграбували країну і призвели до насильства і вбивств на Майдані.

3. Домогтися верховенства права. Інтенсивно і рішуче проводити судову реформу, в якій були зроблені важливі кроки, але суспільство не відчуває впевненості в успіху.

4. Забезпечити прозорість влади. Відкрито проводити призначення на державні посади, припинивши практику підкилимних домовленостей і розподілу посад за політичними квотами на догоду сірим кардиналам.

5. Озвучити чіткий план. Як нам разом подолати економічну і гуманітарну кризу, як ми плануємо повертати Крим та окуповані території", - йдеться у зверненні.

"У вас все ще є вибір, ким увійти в історію: реальними реформаторами, які пожертвували особистими інтересами заради майбутнього країни, або тими, хто привів країну до розвалу через корупцію та неефективне управління", - наголошується в ньому.

Автори наголошують, люди все бачать і розуміють – і оманливо вважати, що час ще є.

"Запит суспільства, проголошений під час Революції Гідності, нікуди не зник. Сьогодні ці вимоги об'єднують абсолютну більшість українців. І кожен день вашого зволікання вбиває шанси на повернення довіри людей", - йдеться у зверненні.

Як відомо, восени 2013 року люди вийшли на Майдан проти диктаторських дій Віктора Януковича і його зневаги до думки народу.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ