Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

«План внутрішньої стійкості України враховує нагальні потреби та стратегічні завдання розвитку», – Юрій Соболевський

Політична реклама
Автор
Поширити:
25 листопада 2024 15:00
75

19 листопада Президент України Володимир Зеленський представив зміст Плану внутрішньої стійкості України під час виступу у Верховній Раді. Документ містить 10 ключових напрямів, які охоплюють усі критично важливі сфери – від оборони до культури та соціальної політики.

За словами очільника Херсонської обласної організації партії «Слуга Народу», першого заступника голови – керівника виконавчого апарату Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, План враховує як нагальні потреби (фронт, безпека, енергетика), так і стратегічні завдання розвитку (економіка, культура, людський капітал). Загалом документ передбачає конкретні механізми підтримки різних груп населення – від військових до підприємців та внутрішньо переміщених осіб.

«Цей план передбачає комплексний підхід до підтримки різних груп населення, кожна з яких отримує чітко визначені перспективи. Завдяки єдності ми зміцнили нашу інтеграцію з ЄС і НАТО. Сили оборони отримають нові технології. Важливою є підтримка бізнесу через економічні стимули та детінізацію, що забезпечить фінансову стабільність. Мешканці громад, переселенці та релокований бізнес отримають нові інструменти розвитку, зокрема міжнародну підтримку. Особлива увага приділена внутрішній безпеці та енергоефективності, що підвищить якість життя. Значний акцент зроблено на збереженні людського капіталу через модернізацію освіти, охорони здоров’я та впровадження національних стандартів безбар’єрності. Глобальна українська спільнота матиме підтримку завдяки створенню Міністерства об’єднання українців. Культурна сфера отримає потужний імпульс через культурну дипломатію та оновлення інфраструктури, що зміцнить українську ідентичність. А ветерани одержать системну підтримку в реабілітації, працевлаштуванні та освіті, що забезпечить їм гідний перехід до мирного життя. Кожна із цих груп отримує конкретні рішення, які сприяють їхньому розвитку та інтеграції в стійке, сучасне українське суспільство», – зазначив Юрій Соболевський.

Нагадаємо, План внутрішньої стійкості України складається з десяти пунктів: «Єдність», «Фронт», «Зброя», «Гроші», «Енергетика», «Безпека», «Громади», «Людський капітал», «Культурний суверенітет», «Політика героїв».

– Перший пункт – «Єдність». За словами Глави держави, без єдності не може бути необхідних результатів Плану перемоги. Зокрема, саме завдяки єдності Україна досягла найбільшого рівня близькості з ЄС і НАТО за весь час незалежності.
 
Другий пункт – «Фронт». Він передбачає конкретні заходи для стабілізації фронту, збільшення технологічності Сил оборони України, спрощення процесів і подолання бюрократії в армії.
 
Третій пункт – «Зброя». У ньому йдеться про нарощування власного виробництва гармат та артилерійських снарядів, ракет і дронів у співпраці з партнерами.
 
Четвертий пункт – «Гроші». Йдеться про побудову нової економічної політики, яка базуватиметься на підтримці українського підприємництва, детінізації бізнесу та безпеці його ведення, а також зниженні тиску з боку всіх державних інституцій.
 
П’ятий пункт – «Енергетика». Він передбачає захист енергооб’єктів, заходи щодо підвищення енергоефективності та раціонального споживання ресурсів. Також ідеться про створення передумов для того, щоб Україна стала енергетичним хабом.
 
Шостий пункт – «Безпека». У ньому йдеться саме про внутрішню безпеку, яка передбачає впровадження нової системи на загальнодержавному рівні: безпечна область, безпечне місто, безпечна громада. Він також охоплює заходи щодо укріплення державного кордону, детальну роботу з будівництва та реконструкції укриттів.
 
Сьомий пункт – «Громади». Він базується на створенні системи максимальної ефективності управління в громадах, особливо тих, які прийняли переселенців та релокований бізнес. Також цей пункт передбачає збільшення міжнародного компонента роботи – співпрацю з країнами, які взяли під патронат окремі регіони чи міста. Крім того, передбачене створення спеціальних податкових умов для громад у прикордонних областях.
 
Восьмий пункт – «Людський капітал». Він містить кілька додатків, які базуються на новій українській політиці щодо відновлення житла, а також національному стандарті безбар’єрності. Окремий додаток присвячений новому підходу до освіти українських дітей, які перебувають за кордоном. Також цей пункт Плану передбачає модернізацію соціальної політики, зокрема системи охорони здоров’я, і розвиток співпраці між державою та церквою. Крім того, у цьому пункті запропоновані конкретні рішення для збереження людського капіталу: створення інституту множинного громадянства, перезапуск дипломатичної служби, безкоштовне харчування для всіх школярів. Також буде створений спеціальний орган центральної виконавчої влади – Міністерство об’єднання українців, яке займатиметься справами глобальної української спільноти.
 
Дев’ятий пункт – «Культурний суверенітет». Він передбачає створення великої культурної коаліції та, зокрема, реалізацію формату «культурного Рамштайну», розвиток культурної дипломатії для просування українських наративів через культурні та мистецькі проєкти за кордоном. Передбачено також формування календаря заходів для української культури в усіх регіонах світу з метою системної підтримки українського контенту. Крім того, ідеться про створення сучасних культурних просторів, а також оновлення культурної інфраструктури.
 
Десятий пункт – «Політика героїв». За словами Президента, саме цей пункт чи не найбільш відповідальний із морального погляду.
Його реалізація має врегулювати перехід із військової служби в статус ветерана. Він містить п’ять спеціальних додатків. Перший – щодо здоров’я та реабілітації ветеранів – передбачає спеціальні умови для захисників. Другий – про завершення підготовчих робіт для запуску програми помічника ветерана. Третій – щодо створення мережі ветеранських просторів у кожному регіоні України. Четвертий – про запровадження програми економічної та соціальної підтримки для ветеранів, зокрема на придбання житла. П’ятий – щодо освітніх ініціатив для ветеранів та їхніх дітей.

Повністю План внутрішньої стійкості України з усіма додатками буде представлений у грудні цього року. За словами Президента, документ фактично стане першою Українською доктриною, яка має провести державу від війни до миру.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів