Під час дня Херсона активісти провели черговий «Пікнік ідей» Це дало змогу представити 10 ініціатив на благо міста та спробувати знайти ресурси на їх втілення.
Пікнік ідей – це проект громадської організації «Громадський центр «Нова генерація», в основі якого лежить краудфаундовий майданчик. Волонтери знаходять ініціативних людей з конкретною ідеєю, яка не потребує великого фінансування та, та яку можливо втілити за 1-2 місяці. Усі автори ідей вносять у спільний банк 100 грн. Підчас «Пікніка ідей» вони мають змогу свої ідеї представити, а потім самі ж вирішують, хто з них забере банк.
Момент з укладом банку відбувався прямо на очах у учасників та гостей пікніка.
Виконавчий директор організації Оксана Глебушкіна розповідає: «Ми створюємо можливість, коли одні люди активні люди хочуть реалізувати просту конкретну ініціативу в межах 1000 гривень, і це можна зробити за 1-2 місяці. Фактично ми просуваємо фінансування, побудоване на довірі. Колективну солідарність. Адже, якщо я не хочу щось робити, але маю 50-100 гривень, я можу підтримати своїми грошима людину, яка має ідею. Ми вже проводили такі пікніки, і зазвичай вони запускають такий двигун, коли люди самі шукають фінансування і знаходять його».
Оксана Глебушкіна та інші активісти зізнаються, за час роботи з ідейниками дуже сильно пройнялись їх ініціативами, тому витримати правила заходу було дуже важко хоч і принципово.
Усі учасники мають рівні умови для презентації – це 5 хвилин і ще 2 хвилини для відповідей на питання. Крім основного грошового фону, який формують ідейники, організатори стараються запросити на «Пікнік ідей» гостей, які не беруть участі в презентації, проте можуть підтримати проект,який здається їм важливим. Активісти розповідають, що щоразу на таких пікніках підтримку знаходить не один проект, і хоча ідеї не є надто глобальними, але це ті деталі, що справді змінюють місто.
Група підтримки ідейниці Оксани з її підопічних художників та акторів інклюзивного театру дуже переживали за свою наставницю.
Цього разу переможцем «Пікніка» став інклюзивний ляльковий театр, але фінансування від гостей заходу отримали ще декілька проектів, серед яких: арт-терапія в центрі для жертв домашнього насилля, безкоштовний культурно-історичний квест по Херсону для студентів та графічна реклама у вигляді коміксів на соціально важливі теми. За два місяці організатори проведуть зустріч, де розкажуть,як були витрачені кошти, та якими вийшли ідеї, втілені в життя.
Р.S. Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.