В Одесі переселенці з Донбасу живуть в аварійному будинку в центрі міста. У будівлі на вулиці Успенській є електрика і вода, але деякі вікна залишаються без скла. Переїжджати у приміщення в селах, які пропонує влада, люди відмовляються.
Переселенці утеплюють приміщення до холодів. Багатодітна мати Наталя Павленко живе в гуртожитку рік. Минулу зиму утеплювали двері ковдрою та грілися електрообігрівачем, повідомляє dnews.
"В цьому році поставили 5-літрову пластикова ємність – частина опалювальної системи, розширювальний бочок. Це система – два тени, по півтора і два кіловати - якою займався чоловік. Там є така спеціальна штука, яка ганяє воду туди і назад. Ми тільки на свою квартиру зробили, тому що у мене четверо дітей. На це пішло близько двох тисяч гривень", – каже Наталя.
Сім'я переселенки з Донбасу Анни Скогарьової встановила електричний котел.
"На установку пішло близько 10 тисяч гривень, сам котел і труби. А платити ще не платимо. Лічильник стоїть, але у нас РЕЗ платіжки не приймає", – розповідає Анна.
Мешканці аварійного будинку на вулиці Успенська зібрали на електрику 68 тис. грн. Ці гроші у людей не беруть, бо таким чином обленерго легітимізує знаходження переселенців у будівлі колишнього гуртожитку. До того часу їх вважають загарбниками.
За словами представника громадської організації "Донбас-Одеса – Нове життя" Юлії П'ятаченко, переселенці дуже сподіваються, що обленерго піде їм назустріч і укладе з людьми договір на оплату рахунків за спожиту електроенергію.
"Ми вже одного разу переводили гроші – 68 тисяч гривень ми оплачували, але обленерго повернуло нам цю суму, тому що у нас не укладено договір. Вони обіцяли, що укладуть з нами договір-поручительство на оплату, але сказали, що поки немає можливості", – говорить Юлії П'ятаченко.
За словами голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського, зараз переселенці фактично незаконно отримують електроенергію.
"На комунальне підприємство, на балансі якого знаходиться дана споруда, ми періодично виділяємо кошти з обласного бюджету. Я думаю, що рано чи пізно цьому теж прийде кінець. На жаль, деякі з тимчасових переселенців вважають, що вони можуть перебувати незаконно, але головне – в центрі Одеси, у незаконній будівлі", – каже Анатолій Урбанський.
Переселенцям запропонували переїхати в село Степове в Роздільнянському районі Одеської області. Люди відмовляються. Місцевий гуртожиток буде готовим не скоро, зараз в ньому закінчують прорахунок вартості всіх робіт.