Переселенка 50-річна Наталія Діда створила соціальна пральну та швейну майстерню у полтавській церкві.
"Полтавчани приносять для переселенців багато речей, бувших у вжитку. Виникає необхідність щось вкоротити або звузити, перелицювати тощо. Відносити річ у майстерню дорого. Крім того, з дрантя можна виготовляти оригінальні вироби. Вирішили створити свою майстерню з символічною назвою "Нове життя". Нове життя і для речей, і для людей. Просили владу допомогти з приміщенням. Не вийшло. Тож відкрили майстерню у церкві", - розповідає Наталія Діда в інтерв'ю fakty.ua .
Разом із майстернею жінка відкрила пральну. Гроші виграла в рамках програми малих грантів з підтримки ініціатив переселенців Агентства ООН у справах біженців.
"Ми з сім'єю півтора року перечікували "кінець війни" в селі Верхоли під Полтавою. Коли підшукали житло в місті, довгий час обходилися без пральної машини. У приватному будинку не було такої можливості. Зараз живемо у будинку з усіма зручностями. Але в розмовах з іншими переселенцями часто чую про проблеми прання. Так виникла ідея створення пральні. Тепер у приміщенні церкви встановлена потужна пральна машина. Розрахована на завантаження дев'яти кілограмів білизни з функціями прання пухових ковдр і сушіння. Одне прання у нас коштує двадцять гривень, це в 5 разів дешевше інших пралень".