Парку “Кам’янська Січ” через російську агресію завдано збитків на понад 100 мільйонів гривень

Після звільнення Бериславського району працівникам національного заповідника «Кам’янська Січ» вдалося обстежити лише до 20% території парку: заважають обстріли російських військ. Повідомив Центру журналістських розслідувань директор НПП «Кам’янська Січ» Сергій Скорик.

«І це ми ще навіть не починали рахувати збитки щодо іхтіофауни, пов’язані з різким зменшенням рівня води у водосховищі. Вона відійшла на деяких місцях на 17 метрів від берега, а рівень впав на 3 метри 18 см – такого ніколи не спостерігалось за весь час існування Каховського водосховища. Але зайнятися підрахунками на цій території ми не можемо через постійні обстріли. Буває, за одну добу до нас прилітає з лівого берега 60 російських снарядів», – пояснив він.

19 березня на території парку була пожежа, яку гасили з дороги дві з половиною години. За словами Сергія Скорика, її вдалося б погасити значно швидше, якби було можливо підійти ближче до вогню. Однак навколишні поля ще не вдалося обстежити й розмінувати.

Загалом на території парку вже вигоріло близько 1 тисячі гектарів земель, унаслідок чого постраждало багато червонокнижних рослин. А ще потрібно дослідити, скільки дерев знищили окупанти, де понаривали собі бліндажів і де порозливали дизпаливо. Не досліджені ще всі місця прильотів: на перевірку кожної вирви потрібно біля півтори години.

НПП «Кам’янська Січ» створений у 2019 році. На його території розташовані залишки єдиної не затопленої козацької Кам’янської Січі з могилою кошового отамана Костя Гордієнка, де створили відділення національного заповідника «Хортиця». До території парку входить понад 12 тисяч га степу з 50-кілометровою береговою лінією вздовж Каховського водосховища.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також