Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Парковки по-новому: розвантажити місто і ліквідувати затори

Поширити:
26 серпня 2018 10:00
736

Нещодавно в Міністерстві регіонального розвитку запропонували розпочати будівництво перехоплюючих парковок, які допомогли б полегшити рух у великих містах і розвантажити центральні райони. "Сегодня" розповідає, що таке перехоплюючі парковки, навіщо вони потрібні і чи можуть незабаром з'явитися в українських мегаполісах.

Перехоплюючі парковки: що це і навіщо вони потрібні

Заступник глави Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе заявив про те, що потрібно оновити ДБН (державні будівельні норми) і побудувати в центральних і найбільш завантажених районах великих міст перехоплюючі парковки.

"Практика створення перехоплюючих парковок для авто існує в багатьох країнах Європи і світу, адже це значно полегшує рух у великих містах, розвантажує центральні райони від надмірної кількості індивідуальних автомобілів. Таким чином, власник авто, заїжджаючи в центр міста, має можливість залишити свій автомобіль на парковці і пересісти на громадський транспорт, щоб зручно дістатися до місця призначення", – написав Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

1535212869.9948

Чиновник також додав, що такі парковки потрібно побудувати біля залізничних станцій, аеропортів, найбільш завантажених станціій метро, зупинок громадського транспорту, які розташовані на під'їзді до центру міста. Зазначається, що такі стоянки повинні розташовуватися не більше ніж за 150 м від об'єкта обслуговування (тобто станцій метро, авіаційного терміналу тощо).

Нагадаємо, що перехоплюючі парковкия – це стоянка, яку будують біля в'їзду до великих міст, або ж у самих містах, біля станцій метро і завантажених транспортних вузлів. Такі парковки розраховані на те, щоб людина залишила свій автомобіль і продовжив шлях на громадському транспорті.

Перехоплюючі парковки допомагають зменшити завантаженість, кількість пробок, а також благотворно впливають на екологічну ситуацію в мегаполісах, зменшуючи кількість шкідливих автомобільних вихлопів.

"Це дуже ефективний інструмент, і він використовується в інших розвинених країнах. Однак перехоплюючі парковки повинні працювати в комплексі із системою громадського транспорту. Це так звана система park and drive – запарковався і їдь, перекладається буквально. Тобто людина живе в передмісті, де важко без машини, вона приїжджає в місто, залишає машину на такому паркінгу і пересідає на громадський транспорт", – говорить в коментарі сайту "Сегодня" урбаніст Григорій Мельничук.

Переваги та перспективи

Дуже часто, приїжджаючи на машині в те чи інше велике українське місто, люди вважали за краще залишити свій транспорт і пересісти на метро або тролейбус, щоб зберегти нерви і час. Але наразі таких парковок, де можна було б спокійно залишити свій автомобіль, практично немає.

"Перехоплюючі парковки потрібні для того, щоб людина могла залишити автомобіль і пересісти на громадський транспорт, наприклад в той же метрополітен. Вони сьогодні вже існують, наприклад, в напрямку Академмістечка, всі з ранку до вечора залишають свої машини. Це, по суті, і є прототип перехоплюючих аврковок", – говорить автоюрист Володимир Караваєв.

Він також зазначає, що є велика необхідність в будівництві таких парковок, але для цього потрібно чимало місця, а в умовах сучасної забудови знайти площу під парковку, та ще й близько завантажених центрів, досить складно.

"Необхідність в цьому є. Іноді я б із задоволенням пересів на громадський транспорт, але, якщо я намагаюся десь знайти парковку неподалік від метрополітену, часом це просто нереально. Тому що з ранку люди їдуть на роботу, все зайнято і припаркуватися в межах одного кілометра вже неможливо. І, відповідно, ніякої охорони там немає. Тому, хочеш-не хочеш, але змушений їхати на автомобілі", – зазначив Караваєв і додав, що, на його думку, поки ця ініціатива залишиться тільки на рівні розмов.

Оскільки вирішити проблему з нестачею місця безпосередньо в самому мегаполісі іноді нереально, то парковки можна розмістити за межами міста, але, головне, щоб до них були підтягнуті маршрути громадського транспорту.

"Ці парковки можуть розташовуватися не обов'язково там, де зараз межа міста. Вони можуть розташовуватися трохи далі, де є вільна земля. Але до них необхідно підтягнути маршрути громадського транспорту. Умовно кажучи, відразу за містом, просто в полі можна побудувати такий хаб-перехоплювач – паркінг і кінцеву станцію громадського транспорту. Притому добре було б залучати до цих проектів приватних інвесторів. Це можуть бути великі супермаркети тощо. Це ідеальна точка для комерції – кінцева зупинка транспорту, парковка, де люди залишають машини. Таким чином, місто може вирішити цю проблему абсолютно без бюджетних коштів", – пояснює Мельничук.

Дійсно, в європейських країнах такі парковки надають величезний спектр різноманітних послуг. Наприклад, там розташовані кафе, магазини, автомийки, також є зони очікування, туалети і різні стійки з інформаційними послугами – бронювання квитків, бюро подорожей, продаж путівників і карт.

У Києві про те, щоб почати будівництво перехоплюючих парковок, говорять давно, але справа так і не зрушила з мертвої точки. Так, деякі великі автостоянки зараз використовуються водіями саме як перехоплюючі хаби, але це не скасовує того, що цілеспрямовано такий тип стоянок ніхто не будує.

Так, ще в квітні цього року, виконуючий обов'язки директора КП "Київтранспарксервіс" Олександр Німас на одній з прес-конференцій повідомляв, що вони працюють над розробкою та створенням перехоплюючих парковок біля станцій метро і на під'їзних дорогах.

"Зараз розглядається можливість створення перехоплюючих майданчиків на базі комунального підприємства. Їх територіальне розташування біля станцій метрополітену "Теремки", "Лісова", "Червоний Хутір" і "Сирець". Це вже ті майданчики, які ми запустили в роботу і готові реалізовувати ці проекти загальною кількістю 600-700 машино-місць. Ці майданчики працюватимуть відповідно до офіційних тарифів міста", – зазначав чиновник.

Проте, поки що пропозицію Мінрегіону не поспішають втілювати в життя, незважаючи на те, що перехоплюючі парковки потрібні великим містам і можуть значно полегшити життя як водіям, так і пасажирам.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів