Онлайн-експозиція “аНАТОмія миру: в Україні” доступна до перегляду українцям

Запускаючи онлайн-експозицію ”Анатомія миру: в Україні”, головне завдання сказати про НАТО і майбутнє України в Альянсі.

Проєкт “аНАТОмія миру” допоможе відповісти на такі питання: Що ж таке НАТО? Як Альянс з настільки різних країн зміг перетворитися на одну з найпотужніших організацій, що забезпечує мир на планеті? Що міф про НАТО, а що реальність? І головне — де місце України в цій архітектурі безпеки?

"аНАТОмія миру" — це масштабна онлайн-експозиція, що розповідає про історію створення НАТО, планетарні проблеми, з якими бореться Альянс, якою є його майбутня доля, та хто ці українці, які вже долучилися до миротворчих місій. 

Як зазначили організатори, не дивлячись на те, що вступ до НАТО вже давно є одним із найважливіших пріоритетів зовнішньої політики України, та й більшість інформації про НАТО є у відкритому доступі в мережі інтернет. Не зважаючи на це, українці й досі не до кінця розуміють, якими є принципи роботи НАТО, та схильні довіряти упередженням, нав'язаним плітками та пропагандою.

Проєкт складається із таких розділів: 

– Новітня історія миру. Це таймлайн із десятьма найважливішими подіями після Другої світової, які показують шлях світу, НАТО та України до миру.

– Найбільші небезпеки сучасності. Не лише війна загрожує людству та миру в усьому світі, а й тероризм, екологічні катастрофи, дискримінація чи кібератаки. Тут розповідають, чим займається НАТО, аби таких загроз ставало дедалі менше.

– Ті, хто забезпечують мир. Історії миротворців, які зробили особистий внесок у мир у всьому світі, та профілі організацій, які щодня роблять нашу планету кращим місцем.

– Тест: що ви знаєте про НАТО. Можливість перевірити, наскільки добре ви знаєтеся на тонкощах роботи Альянсу і чи зможете відрізнити правду від міфу.

– Майбутнє миру. Про те, як виглядатиме світова безпека у найближчі десятки років і чому майбутнє нашої країни нерозривно пов’язане з НАТО.

Я не бачу можливості для появи нової глобальної організації, яка би відповідала за безпеку на планеті. Згадайте, чому з'являлися Ліга націй та ООН? Це було після світових воєн. Без нового грандіозного конфлікту нова архітектура безпеки навряд чи може з'явитися. Тож Україні однозначно треба в НАТО. Це найбільша і найефективніша організація колективної безпеки у світі. Навіть шлях в Альянс є важливим — саме завдяки ментальним орієнтирам, яких ми набуваємо через стандарти та реформи, — підсумовує один з експертів проєкту, директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко.

Переглянути онлайн-експозицію "аНАТОмія миру" можна за посиланням.

Проєкт реалізований агенцією соціальних змін Platfor.ma спільно з ГО "Інтерньюз-Україна" в межах проєкту "НАТО — це люди", що фінансується Урядом Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії ("FCDO").

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також