Назвали країни, куди виїжджають українські лікарі

У Вінницькій області заговорили про дефіцит лікарів. Медики через малі зарплати змушені шукати роботу за кордоном. У лікарнях вже побоюються, що відсоток звільнених лікарів може збільшитися.

Про це пише vinnitsa.info.

"Маємо 20% дефіциту кадрів. Для нашого закладу це ще не критично, але мене хвилює, щоб ці 20% не перетворились на 30 чи 35%, тоді буде погано. Медичний персонал їде за кордон. Наші фахівці, ті кого я знаю, працюють в Чехії, Польщі. Почали працювати в Австрії, країні Європи, яка є сьогодні провідною в медицині, з найкращим медичним забезпеченням. В Туреччині працюють. Для наших лікарів немає проблеми здати іспити", - говорить головний лікар вінницької дитячої обласної клінічної лікарні Василь Паненко.

Зараз в лікарні поки справляються за рахунок того, що лікарі беруть суміщення.

"Для нас буде великий прорив, коли відбудеться автономізація закладу. Тоді фінансування здійснюватиметься за рахунок надання медичної послуги. Це те, що зараз є в світі. Держава має забезпечити базовий пакет медичних послуг і профінансувати його. Коли пацієнт матиме базовий пакет послуг, він піде в заклад, з яким страхова компанія або Національна служба здоров'я підписує угоду. В більшості будуть комунальні або державні заклади охорони здоров'я", - зауважив Паненко.

Друга проблема — якщо лікарі не їдуть за кордон, то шукають кращих заробітків у приватних клініках.

"Як результат – комунальні лікарні залишаються без молодих перспективних фахівців. Ми втрачаємо кадровий потенціал. Людей, які вміють, хочуть працювати і в майбутньому можуть дати позитив. Кажуть, нічого страшного, що вони йдуть, на їх місце прийдуть молоді. Так, молоді прийдуть, але які? Ті, хто закінчує платно медичну школу, які не завжди гарно вчились? Я хочу щоб найкращі фахівці залишились в нашій країні", - підсумував головний лікар.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також