Ольга Малютіна (1894-1979). Натюрморт. Яблука та виноград. 1974. Полотно, олія.
На новинному відео російських пропагандистів, знятому у Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року потрапив зворотний бік полотна з маркуванням ХХМ (Херсонський Художній Музей) та інвентарним номером, за яким музейникам вдалось ідентифікували чергову викрадену роботу.
Про це повідомляє Херсонський художній музей у фейсбуці.
Зазначається, що викраденим твором є натюрморт Ольги Малютіної “Яблука та виноград”.
“Це полотно московської художниці, доньки академіка живопису, відомого російського художника Сергія Малютіна. Натюрморт став одним з улюблених жанрів Малютіної з 1930-х років, хоча популярним для того часу він не був”, – йдеться на сторінці музею.
На відео пропагандистів також помітили ще сім викрадених творів мистецтва, які вдалося ідентифікувати раніше:
Іван Шульга (1889-1956). Рибалки на березі моря. 1932. Папір на картоні, олія.
Леонід Чичкан (1911-1977). Закарпатський мотив. 1953. Полотно, олія.
Венера Такаєва (1931 р.н.). Дочка Гюзель. Етюд. 1967. Папір, акварель.
Валерій Машницький (1934-2001). Суднобудівний завод. Суботник. Обідня перерва. 1973. Картон, темпера, олія.
Анатолій Платонов (1927-2005). Гурзуф. Джерело. Полотно, олія.
Загалом музейникам вдалося ідентифікувати 102 викрадених твори мистецтва, які у 2022 році викрала російська окупаційна влада. 101 експонат перебуває у сімферопольському Центральному музеї Тавриди в окупованому Криму, точне перебування однієї роботи невідоме, проте є докази, що її теж викрали представники окупаційної влади.
Нещодавно викрадений з Херсонського художнього музею твір художника Костянтина Коровіна “Фаетон у Севастополі” помітили в телесюжеті російських пропагандистів, знятому в окупованому Генічеську Херсонської області, там “засвітився” і один з херсонських колаборантів.
Майже всі картини херсонського художника-реаліста Олексія Шовкуненка, російські військові викрали з колекції Херсонського художнього музею.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.