Станом на кінець березня на правобережжі Херсонської області обробляють близько 300 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. В регіоні працює понад 400 фермерських господарств. У 2024 році аграрії розширили площі під посіви та відновили зрошення, однак продовжують стикатися з наслідками бойових дій.
Про це йдеться у матеріалі Суспільне Херсон.
У 2023 році на деокупованій території засіяли 70 тисяч гектарів зерновими й технічними культурами. У 2024-му ця цифра зросла до 153 тисяч гектарів, а в планах на 2025 рік — 240 тисяч гектарів, повідомив журналістам директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов.
За його словами, вже засіяно 120 тисяч гектарів озимих, з яких 100 тисяч гектарів — це озима пшениця, ще 20 тисяч гектарів — озимий ріпак. Навесні аграрії планують засіяти ще 120 тисяч гектарів ярими культурами:
Також частково вдалося відновити зрошення за підтримки Міжнародного благодійного фонду United24 — працює Інгулецька система, що охоплює 3 тисячі гектарів. Відремонтовано дюкер біля села Посад-Покровське, що дало змогу аграріям відновити полив.
За словами Юнусова, наразі акцент зробили на розвиток крапельного зрошення, що дозволяє збільшити площі під овочевими та баштанними культурами. Водночас головну насосну станцію Лиманецької системи відновити не встигли через припинення фінансування програми USAID Агро.
У матеріалі йдеться, що у фермерів спостерігається зміна сільськогосподарських культур через кліматичні умови — наприклад, замість озимого ріпаку, який не пережив зимові заморозки, сіють кормове просо.
Регіон орієнтується на експорт: частину врожаю, як от просо, планують продавати як компонент пташиного корму за кордон.