Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

На Полтавщині допомогають дітям з інвалідністю та переселенцям

Поширити:
14 квітня 2018 14:13
332

Про ініціативу громадської організації дітей з інвалідністю "Ніжність" Gazeta.ua розповіла Ганна Травінцева, яку обрали керівником організації у 2017 році. Вона переїхала з окупованого Криму у Горішні Плавні Полтавської області.

Організацію створили місцеві батьки у 2007 році. Ініціатива починалась як клуб для спілкування дітей молодшого шкільного віку. Приміщення для зустрічі безкоштовно виділила місцева влада. Вчителі-волонтери організовують гуртки малювання, орігамі, шиття, квілінгу, кулінарії. Також відкриті багетна, свічкова та миловарна майстерні. Є клуб настільних ігор, бібліотека, дитяча кімната з іграшками. При товаристві працює інтеграційний театр "Фортуна".

"Коли очолила ініціативу, організація мала великі борги за комунальні послуги. Нас мали право вигнати з приміщення, – розповідає Ганна, – Звернулась за допомогою до голови правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Віктора Лотоуса. Він допоміг погасити борги та виділив з благодійного фонду 50 тисяч гривень на рік. Цих коштів вистачає покрити усі комунальні витрати, канцтовари для гуртків, оплатити іпотерапію (їзда верхи на конях як метод лікування, - прим.ред.) для 25 дітей з ДЦП і аутизмом, та залишається на дві-три виїзних екскурсії".

Організацію відвідують 95 дітей з інвалідністю, серед них є переселенці

Організацію відвідують 95 дітей з інвалідністю, серед них є переселенці.

Клуб працює щоденно до 19 години. По вихідним проводять екскурсії, організовують походи у кіно. Одночасно в майстернях можуть займатись до 15 дітей. Загалом, членами організації є 95 родин, серед них є і родини переселенців.

"Відкрили двері для переселенців та їхніх дітей, які мали потреби в спілкуванні. У нас немає роздачі гуманітарної допомоги, коли люди отримують щось та нічого не віддають, – розповідає Ганна. – Якщо хтось хотів бути з нами, потрібно було допомагати: супроводжувати дітей на екскурсіях, мити підлогу чи проводити заняття. Оце і є інтеграція".

Зараз мама-переселенка Ірина Задорожна навчає дітей шиттю. Вона щосуботи несе власну швейну машинку через усе місто.

Шиттю вчить мама-переселенка, яка несе власну швейну машинку через усе місто

Шиттю вчить мама-переселенка, яка несе власну швейну машинку через усе місто.

"Шиємо рушники на продаж. Спочатку учень дає строчку так, як вміє та хоче. Хоч поперек полотна. А потім вчитель сідає та шиє поверху начисто. Продаємо по собівартості тканини – по 25 грн за рушник, – ділиться Ганна, – Кожні канікули проводимо міські табори на весь день і декілька подорожей до інших міст. Батьки сплачують тільки вартість їжі. Це близько 10 грн за обід. Благодійники надають печиво та фрукти. Готуємо тільки вегетаріанські страви. На кухні самообслуговування черговій мамі допомагають діти".

Про діяльність організації розповідають у міських ЗМІ та на facebook-сторінці "Ніжність, товариство дітей-інвалідів міста Горішні Плавні". Зазначають, що завдяки висвітленню діяльності організації у соціальних мережах, люди почали більше цікавитись та допомагати. Деякі приносять чай та печиво, інші – допомагають грошима. Місцевий підприємець кожні канікули оплачує роботу вихователя денного табору та утримує гурток орігамі. Інший - допомагає з поточним ремонтом та харчуванням. Залучають також додаткові кошти. Завдяки гранту від уряду Великої Британії запросили у місто тренерів для створення майстерень з театру. Це 15 000 грн.

Для дітей проводять виїзні екскурсії до сусідніх міст

Для дітей проводять виїзні екскурсії до сусідніх міст.

"Щороку ми проводимо табір відпочинку біля Азовського моря. у 2017 році їздило 13 родин, це 34 людини. Кожна родина має право звернутися до міської влади по грошову допомогу. Усі наші батьки написали такі заяви і отримали по 2000 гривень. Ми склались разом й орендували базу відпочинку, – ділиться Ганна, - Автобус та поїздку у дельфінарій оплатив благодійний фонд. На інші екскурсії ми домовилися безкоштовно. Загалом, завдяки грамотному фандрайзингу, ми заощадили за рік 6000 гривень. На ці кошти винайняли автобус і відвезли 16 дітей з батьками в Київ у аквапарк та у театр опери та балету для дітей та юнацтва. П'ятеро з групи – діти переселенців. Керівництво закладів грошей за екскурсії не взяли".

Зараз громадська організація "Ніжність" отримала кошти з громадського бюджету на капітальний ремонт, повне переобладнання ігрової кімнати та технічне оновлення навчального класу. З вересня відкриють нові гуртки – програмування та відеоблогерства. Останній буде вести бабуся 13-річного переселенця з ДЦП Сашка Смірнова.

Родина Травінцевих-Турчевих переїхала в Україну з окупованого Криму. Статус "внутрішньо переміщеної особи" не оформлювали за власним бажанням.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів