На Курщині під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонської області Анатолій Павленко. Його поховали у Миколаєві, на могилі тепер завжди лежать його улюблені батончики "Твікс".
Історію Анатолія журналістам Української правди розповіли його мама, дівчина та друзі.
Анатолій Павленко народився 24 червня 2004 року в селі Микільське на Херсонщині, поруч з узбережжям річки Інгулець. З дитинства захоплювався спортом. Разом із друзями освоював паркур.
24 лютого 2022 року російські військові зайшли в село Микільське. Тоді хлопцю було 17 років. З першого дня він почав допомагати українським військовим: ходив селом і фотографував російські танки, передавав координати техніки військ РФ.
Аби уникнути примусової мобілізації на захопленій Росією території Анатолій виїхав до Латвії, де йому виповнилось 18 років. Пізніше він вирішив повернутися в Україну та підписати контракт. Близько року мама відмовляла сина від служби, але у вересні 2023-го, коли сім’я евакуювалася з Херсонщини у Миколаїв, він пішов служити.
Анатолій Павленко долучився до 73-го морського центру спеціальних операцій – частини спеціальної розвідки ССО ЗСУ. Спочатку він проходив навчання за кордоном й отримав дві спеціальності: кулеметника і водолаза.
Через юний вік спершу отримав позивний "Буся", але потім став "Твіксом", бо дуже полюбляв ці солодощі.
Водночас він був дуже сімейним хлопцем, згадує мама Тетяна. Обожнював свою 3-річну сестричку Єву, а з коханою дівчиною Вікторією хотів створити сім’ю.
Якось Віка пожартувала, що хотіла б отримати обручку, коли зробить гарний манікюр. І в січні 2025 року, перед останнім завданням, "Твікс" написав: "Роби манікюр. Я повернусь у відпустку, і ми обов’язково одружимось".
Після лікування 6 січня він вирушив на Курщину, а 16 січня – перед самим виходом на важливе завдання – востаннє зателефонував мамі.
Група Анатолія потрапила під масований артобстріл. Побратими затягнули його в укриття, надали першу допомогу, але поранення були несумісні з життям. 18 січня його сім’ї зателефонували й повідомили про загибель.