За попередніми розрахунками Національної академії наук, реальна вартість природного капіталу України досягає 320-380 трильйонів доларів, з них 83-88% припадає на природно-ресурсні багатства.
Про це йдеться у статті доктора економічних наук Олександра Коваліва в "Дзеркалі тижня", пише Економічна правда.
"Отже, в грошовому еквіваленті доступних багатств на кожного громадянина припадає приблизно по 2 млн доларів", - наводить розрахунки автор.
Як зазначає Ковалів, "нами вперше науково доведено, що вартісна частка природного об'єкта в Україні в ринкових відносинах не може бути менше вартісної частки об'єкта цивільних прав (земельної ділянки)".
"Наприклад, для ріллі середньої якості і продуктивності в Україні їх співвідношення має бути 0,65 і 0,35. В таких же пропорціях повинні функціонувати національний податок (рентна плата) і власні прибутки (доходи)", - пише автор.
"Також обґрунтовано, що абсолютна вартість (сума часток) такого одного гектара ріллі на даний момент повинна становити 2934 євро (1723 (0,65) + 1211 (0,35)), а на час виконання основного обсягу програми проведення земельної реформи в Україні має зрости в цілому до 6412 євро проти середньої величини в країнах ЄС у 8000 євро/га", - йдеться в матеріалі.