Основні урочистості, присвячені Дню Захисника України, пройшли в Херсонській області на території Олешківського району і були присвячені ще й 305-річчя Олешківської Січі.
Розпочалися урочистості в Херсоні біля монумента «Слава Україні!». Там пройшли мітинг і молебень.
У місті Олешки (колишній Цюрупинськ) офіційна частина святкових заходів пройшла біля пам'ятного знака козакам-запорожцям, що заснували Олешківську Січ. У цих урочистостях брали участь представники громадських організацій українського козацтва, керівники області та Олешківського району, військовослужбовці. Біля памятного знака також пройшли мітинг і богослужіння. Там була висаджена алея козацької слави.
Народні гуляння та концерт пройшли на центральній площі міста Олешки. Під час концерту представники органів влади вручили нагороди військовослужбовцям, спортсменам, громадським активістам.
Почесним гостем урочистостей був Почесний консул України в північно-східній Італії Марко Тозон.
Нагадаємо, вперше таке свято, як День захисника України з'явилися в календарі на жовтень 2015 року. Свято було затверджено Верховною Радою в минулому році замість радянського свята «День захисника Вітчизни», яке відзначали 23 лютого.
Протягом багатьох століть свято Покрову Пресвятої Богородиці було головним для українських воїнів - від козацтва до Армії Української Народної Республіки і Української повстанської армії.
14 жовтня оголошено вихідним днем. Крім Дня захисника України, в цей день святкують Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і день створення Української повстанської армії. По всій країні сьогодні проходять святкові концерти, виставки і фестивалі.
Олешківська Січ - територіально-військова організація запорозьких козаків України у пониззі на лівому березі Дніпра на території володінь Кримського ханства. Землі під Січ були надані ханом Девлет-Гіреєм ІІ на прохання кошового отамана Костя Гордієнка.
Заснована Січ в 1711 році після зруйнування царським військом у 1709 році Старої Чортомлицької Січі.
Січ розташувалася в урочищі Олешки. Спочатку територія Олешківської Січі була незначною, з 1712 року, після поразки Росії у війні з Туреччиною, запорозькі володіння розширилися на північ до річок Орель та Самара. З цієї Січі козаки на певний час переселялися на місце колишньої Кам'янецької Січі, але повернулися назад.
Січ являла собою правильний чотирикутник з ровами і валами заввишки 1,5 метри, з редутами по кутах і вратами з північного боку. У центрі розташовувалися курені-напівземлянки (вони досліджувалися археологами в 1990-2003 роках). На захід від коша стояла церква Покрови Пресвятої Богородиці, зроблена з очерету, а неподалік були цвинтар і колодязь, в якому ніколи не замерзала вода. У травні 1728 в Олешківській Січі піднялося повстання. Козаки скинули кошового отамана Костя Гордієнка та рушили вгору по Дніпру. Олешківська Січ проіснувала до 1734 г, коли козаки переселилися з ханських володінь в українські землі і заснували Нову Січ.