Підтримати нас

На Херсонщині виявили високий вміст сульфату в грунті після викидів в Армянську

Автор статті
14 вересня 2018 09:00
695
Поширити:

У Херсонській області в пробах, узятих у грунті біля свердловини з питною водою, виявили підвищений вміст сульфату. Про це йдеться у відповіді Державної екологічної інспекції України в Херсонській області.

За інформацією Держекоінспекції, 31 серпня 2018 року фахівці взяли проби грунту в точках постійного моніторингового спостереження за впливом підприємства «Кримський титан» на стан грунту в районі Преображенської сільської ради Каланчацького району та Першокостянтинівкої сільської ради Чаплинського району, а також біля пунктів пропуску «Чаплинка» і «Каланчак».

Як випливає з відповіді на запит Крим.Реалії, проби показали, що біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску «Каланчак» вміст сульфатів у грунті перевищено в порівнянні з минулими роками.

Також у відомстві повідомили, що 5 вересня фахівці взяли проби грунту в селах Олександрівка, Преображенка і біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради в Каланчацькому районі, а також у селах Первоконстантіновка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка в Чаплинському районі.

У порівнянні з пробами, взятими 31 серпня, вміст сульфатів збільшилася в селі Першокостянтинівка (з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3) і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради (с 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3), де також збільшився вміст хлоридів (з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3), йдеться у відповіді відомства.

У Держекоінспекції додали, що 12 вересня фахівці знову взяли проби грунту в вищезазначених точках для подальших досліджень.

Раніше заступник гендиректора Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Роман Родина розповів, що викид хімічних речовин із кислотонакопичувача заводу «Кримський титан», у першу чергу, впливає на зір і дихання.

У ніч з 23 на 24 серпня в Армянську стався викид невідомої речовини. Влада Криму заявила, що причиною викидів шкідливої речовини на півночі півострова є спека і тривала відсутність опадів. За даними досліджень, причиною забруднення є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного «Кримським титаном».

Завод «Кримський титан» розпочав роботу ще 1971 року, а на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Groop DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану – речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічній промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.​

2014 року, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Groop DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». 2015 року ПрАТ «Кримський титан» був перейменований у «Юкрейніан кемікал Продактс».

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, завод «Кримський титан» несе екологічну загрозу для Херсонської області.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ