Горлівчанин Геннадій Картавцев поїхав з України в 1997 році. Живе і працює більше 20 років в США.
"Був твердий намір не повернутися. З собою була тисяча доларів і літній білий костюм. Перший час у Нью-Йорку мене підтримали горлівчани, які емігрували раніше", - розповідає Василь.
За час проживання в Америці закінчив мовні курси. Потім почав освоювати комп'ютерні спеціальності, поступивши в коледж. Все це час перебивався випадковими заробітками.
"Найскладнішим було знайти роботу, поки живеш без легалізації. У 1999 році виграв "Грін-кард", і життя почало кардинально змінюватися. Якби не це везіння, не виключаю, що спробував би жити в іншій країні, тому що тут часом руки опускалися", - додає Картавцев.
Після отримання ППП влаштувався на роботу водієм
Після отримання посвідки на постійне проживання влаштувався на роботу водієм: спеціалізувався на квартирних переїздах. Об'їздив майже всі штати Америки.
"Знайомі розповіли, що в компанії Bloomberg шукають фахівця з комп'ютерної інфраструктури. Багато претендентів не хотіли там працювати через графік. Робота була нічна, включаючи вихідні. Погодився на їхні умови. Після співбесіди мені передзвонили і сказали, що беруть на роботу. Так пропрацював шість років", - продовжує Геннадій.
Зараз чоловік спеціалізуюся в питаннях інформаційної безпеки – працює в компанії з управління фармацевтичними пільгами.
"Дві головні поради - якщо хочете досягти чогось в США, вчіть англійську мову і майте дефіцитну робочу спеціальність. Не пропадете", - додає Геннадій Картавцев.
З початку року майже 2 тис. українців отримали дозвіл на виїзд на постійне місце проживання до США. Статистику наводять у Департаменті організаційного забезпечення Державної міграційної служби.