На Херсонщині від отрути для мишей продовжують масово гинути птахи

У Херсонській області продовжують масово гинути птахи. Багато з них представляють рідкісні види, занесені до Червоної книги України.

Зокрема, як повідомляє дирекція біосферного заповідника "Асканія-Нова", вчора, 17 березня, на території виявлені тіла 18 сірих журавлів і 20 огарів.

Масовій загибелі птахів було присвячено селекторну нараду в Херсонській облдержадміністрації. На ній, зокрема, перший заступник голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислав Седик повідомив: у Херсонській області виникла складна ситуація із масовим заселенням полів мишовидними гризунами, з якими було необхідно боротися.

"Щоб стримувати масове заселення гризунами, було зроблено сигналізаційне повідомлення, і фермери почали вносити препарати для боротьби з ними. Причиною масової загибелі птахів стало саме протруєне  препаратами на основі бродифакуму зерно", - сказав він.

Цю версію підтверджує і директор біосферного заповідника "Асканія-Нова" Віктор Гавриленко. Він стверджує, що особисто неодноразово бачив мертвих птахів, яких виявляли на полях. У особин були явні ознаки отруєння бродифакумом. Крім того, каже директор, на території є і живі птиці, які виглядають і поводяться неадекватно, і, швидше за все, незабаром теж помруть.

Ще серйозніша ситуація настане, коли найближчим часом через Херсонщину будуть переміщатися тисячі перелітних птахів, які в цю пору року повертаються з зимовищ.

Що ж робити з цією катастрофою? Поки що регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято рішення рекомендувати підприємствам, а також громадянам, що мають у власності та в користуванні земельні ділянки, починаючи з 18 березня 2021 року призупинити на три тижні застосування на території області препаратів з діючою речовиною бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами. Можливо, саме цей крок дещо покращить ситуацію.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також