Австралійські вчені з Університету Тасманії виявили на території тихоокеанського острова Хендерсон 38 мільйонів предметів, що становлять пластикове сміття антропогенного походження, передає УНН з посиланням на The Guardian.
Площа острова становить 32 квадратних кілометра. За підрахунками фахівців, щільність забруднення становить 671 об'єкт на квадратний метр.
Провідний автор дослідження Дженніфер Лаверс (Jennifer Lavers) з Університету Тасманії пояснив, що головною причиною екологічних проблем острова є його невдале розташування: Хендерсон розташований так, що протягом приносить до нього сміття з Південної Америки.
"Те, що відбулося на острові Хендерсон, показує, що навіть найвіддаленіші частини океанів не можуть уникнути забруднення пластиком," - підкреслила вона.
На думку вчених, кожен день на берега острова хвилі викидають більше трьох тисяч нових фрагментів сміття, 99,8% з яких - пластикові. У дослідженні підкреслюється, що опубліковані цифри применшують масштаб проблеми, так як авторам не вдалося обстежити скелі і кам'янисті береги острова.
Нагадаємо, щорічно в Україні утворюється близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких - це тара.
Німеччина запропонувала Україні скористатися їхнім досвідом збору порожніх пляшок за допомогою фандоматів. Це спеціальні автомати, які приймають практично будь-які скляні та пластикові пляшки, а також металеві баночки. Після прийому тари, фандомати повертають людям частину грошей, сплачених при купівлі в напою.
Така система називається заставної або депозитної. Вона введена в багатьох європейських країнах: Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії збирають 95% тари, в Фінляндії - 93,3%, а в Данії - 89%.