Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Mobile ID в Україні: скільки коштує і як підключити

Поширити:
16 січня 2019 11:00
699

Новини про те, що мобільні оператори готуються до запуску нового сервісу Mobile ID, з`явилися ще рік тому. Але 2018 року проводилися здебільшого тестові роботи та запуски, а ось вже зараз є резон говорити про повномасштабне функціонування сервісу Mobile ID в Україні.

Сайт "Сегодня" розповідає, які мобільні оператори вже запустили послугу, а хто тільки готується, як працюватиме сервіс і для чого він потрібен.

Що таке Mobile ID

Mobile ID – це послуга операторів мобільного зв'язку, яка дозволяє здійснювати електронну ідентифікацію особистості для отримання різних електронних послуг.

Електронний цифровий підпис абонента записується на SIM-карту нового покоління. А оформлення відбувається на підставі документів громадянина: ідентифікаційного коду та паспорта. За фактом, абоненту потрібно просто замінити свою SIM-карту на карту нового покоління, в якій і будуть записані всі його дані і електронний цифровий підпис.

Плюс Mobile ID в тому, що ключ, який знаходиться на SIM-карті, не можна видалити або ж скопіювати на інший носій. Він також захищений двома паролями, тобто першим пін-кодом користувач розблокує SIM-карту, а другим – особистий ключ, тому при втраті телефону зловмисник не зможе скористатися електронним підписом абонента. Але якщо така ситуація все ж станеться, карту краще заблокувати, щоб повністю себе убезпечити. Мобільні оператори пояснювали, що SIM-карта збереже попередній номер абонента і матиме підвищений ступінь захисту

Mobile ID дозволить здійснювати електронну ідентифікацію особистості для отримання різних електронних послуг. Так, цим сервісом можна користуватися для бізнесу, шопінгу, оформлення довідок тощо. Чим активніше відбуватиметься в Україні автоматизація різних процесів (від отримання електронних лікарняних до оформлення паспортів), тим більший спектр послуг стане доступним для тих, хто підключить Mobile ID.

"Абоненти з Mobile ID зможуть за допомогою мобільного телефону віддалено користуватися державними послугами, наприклад, оформити онлайн свідоцтво про народження дитини, отримати необхідні довідки з ЖЕКу, здати звітність до податкової, а також користуватися комерційними сервісами і підписувати важливі документи", – розповідали в коментарі "Сегодня" представники одного мобільного оператора.

Хто вже запустив послугу

Першим мобільним оператором, який почав тестувати послугу, став "Київстар", але про повноцінний запуск компанія оголосила тільки наприкінці грудня 2018 року.

"Київстар" запустив в комерційну експлуатацію інструмент цифрового підпису Mobile ID в Києві, Дніпрі, Івано-Франківську, Одесі, Харкові, Херсоні, Вінниці, Хмельницькому, Львові, Житомирі та Черкасах. Всього в цих містах відкрито 22 точки видачі SIM-карт Mobile ID і сертифікатів від АЦСК (акредитованого центру сертифікації ключів) органів юстиції.

Директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар Євген Кражан на одній з прес-конференцій розповідав, що 2019 року перелік міст, в яких можна підключити нову послугу, розширюватиметься.

"Зараз ми зосередили зусилля на підключенні обласних центрів. 2019 року ми відкриємо нові пункти. А далі рухатимемося до маленьких міст", – сказав Кражан.

У свою чергу, в компанії "Vodafone" зазначили, що вони запустили сервіс найпершими – ще в серпні 2018-го.

"Послуга Mobile ID діє по всій країні і доступна всім абонентам Vodafone, незалежно від того, де абонент її підключив або де проживає. Сьогодні фізично підключити послугу можна в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові. Потрібно подати заяву на підключення послуги Mobile ID з пакетом необхідних документів. Найближчим часом перелік міст, де можна буде оформити мобільний паспорт, збільшиться", – розповідають в прес-службі мобільного оператора.

У компанії "lifecell" нам пояснили, що наразі вони тестують сервіс, а запустять його вже найближчим часом.

"Ми запланували запуск Mobile ID по всій Україні для корпоративних клієнтів в першому кварталі 2019 року, наразі тестуємо послугу всередині компанії і з партнерами", – коментують плани в прес-службі.

Як оформити і скільки коштує

Оформити підключення нової послуги простіше простого. На сайтах мобільні операторів можна знайти інформацію про те, за якими адресами і з якими документами потрібно прийти, щоб замінити карту і підключити Mobile ID. Так, оформлення займає всього 15 хвилин.

Абонентам треба буде взяти з собою:

  • оригінал паспорта;
  • копію довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера.

Вартість послуги у операторів різниться. Так, в компанії "Київстар" розповіли, що видача нової SIM-карти буде безкоштовна, а ось вартість користування послугою Mobile ID на місяць коштуватиме 50 грн. Якщо ж у абонента тариф дорожче 225 грн на місяць, то послуга буде безкоштовною.

У компанії "Vodafone" зазначили, що вартість SIM-карти з встановленим ПО Mobile ID становитиме 100 грн, а абонплата на місяць буде всього 15 грн. Також за підключення послуги та оформлення сертифіката АЦСК з терміном дії 1 рік потрібно буде заплатити 150 грн.

Зазначимо, що згідно з законом №4685 "Про електронні довірчі послуги", який Рада ухвалила ще восени 2017 р., електронний цифровий підпис, який зберігатиметься на карті, доведеться оновлювати через два роки після реєстрації. Зробити це можна буде в режимі онлайн, просто залишивши запит і підписавши його за допомогою ще чинного Mobile ID.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів