Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Місцевим владам не доведеться фінансувати лікування хворих на діабет і ниркову недостатність

Vgoru
Автор
Поширити:
08 листопада 2018 09:15
744

Уряд перерозподілив 1,5 млрд грн медичної субвенції на зарплати медикам та лікування хворих на діабет і ниркову недостатність. За вирішення цієї проблеми неодноразово виступала Асоціація міст України, яка підтримала органи місцевого самоврядування. Адже початково уряд вважав, що лікування хворих на діабет і ниркову недостатність мають дофінансовувати ОМС.

7 листопада Уряд схвалив розпорядження «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам». Цим рішенням Кабмін перерозподілив 1,5 мільярда гривень з резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  для:

  • погашення заборгованості по заробітних платах медиків;
  • забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну;
  • лікування ниркової недостатності пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу.

Отже,  до кінця року заклади охорони здоров’я матимуть фінансування на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет та з хронічною нирковою недостатністю. Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади.
 
Асоціація міст України неодноразово звертала увагу на критичний стан місцевих бюджетів у забезпеченні фінансування видатків у галузі охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції та виступала за прийняття відповідного рішення Уряду. Позицію АМУ на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

У зверненні АМУ до Прем’єр-міністра України була висловлена пропозиція переглянути обсяги медичної субвенції на 2018 рік та спрямувати на заклади охорони здоров’я у містах нерозподілені кошти додаткової дотації. У Звернення АМУ до вищих органів державної влади, яке ухвалили учасники Дня діалогу з владою у Тернополі 24 вересня, увійшло питання передбачення видатків на забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, хронічну ниркову недостатність здійснювати за окремою бюджетною програмою, розпорядниками якої визначити обласні державні адміністрації. У листі АМУ до МОЗ наголошено на  необхідності забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність до кінця 2018 року та наступні роки. 

Довідково: за офіційною інформацією, в Україні зареєстровано понад мільйон двісті тисяч хворих на цукровий діабет. Це захворювання посідає третє місце у світі за поширеністю після серцево-судинних і онкологічних захворювань. А кількість хворих, які потребують спеціалізованої нефрологічної допомоги, щорічно зростає: на 1 мільйон населення у рік реєструється 250 хворих з хронічною нирковою недостатністю (ХНН) V стадії. Лікування цих хвороб допомагає зберегти життя пацієнтам і запобігає виникненню ускладнень. 

Офіс реформ у Львівському РВ АМУ

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів