Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

"Ми віримо, що повернемося в рідний Херсон". Історія жінки, яка через війну переїхала до Хмельницького

Поширити:
06 травня 2025 12:06
213
Ілліна Дагман
Ілліна Дагман. Фото: видання "Є"

Дагман Ілліна народилася в Узбекистані, та з 1989 року проживала у Херсоні, звідки родом її матір. Після початку повномасштабного вторгнення вона залишилася жити на Херсонщині, але минулого року переїхала до дітей у Хмельницький.

Історію жінки, яка через повномасштабне вторгнення змінила домівку, розповіло видання "Є".

Після переїзду до Херсона Ілліна чотири роки працювала на місцевому заводі скловиробів. Потім їздила працювати за кордон: у Польщу, Румунію та інші країни.

На початку повномасштабного вторгнення жінка з чоловіком та двома доньками Оленою і Веронікою винаймала квартиру поблизу Антонівського мосту. Її старші доньки Олександра та Анна разом з сім'ями жили окремо. 

"Почалося щось неймовірне: вибухи, літаки над головами, стрілянина. Було дуже страшно. Наступного дня кум приїхав за нами та завіз в село Томина Балка неподалік Херсона. Там прожили два тижні. Продуктами виручали місцеві. Тож не голодували" – розповіла жінка журналістам.

Згодом родина вирішила повернутися до Херсона, знайшли перевізника, який погодився їхати польовим дорогами. Але коли виїхали на одну з доріг побачили, як на автівку рухається колона російських танків.

"Ми молилися, щоб вони не стріляли по нашій машині. Розвернулися і подалися назад. У посадці довкола села, де ми знову опинилися, вже стояла ворожа техніка. З неї вони гатили в різні боки, і дуже гучно. Не можна було зрозуміти, куди й по чому стріляють. Тоді ми ховали дітей в коридорі, накидали на них ковдри та зверху прикривали собою", – поділилась Ілліна.

Через тиждень жінка знайшла перевізника, який зміг відвезти родину в місто. Жінка працювала в магазині та допомагала роздавати гуманітарну допомогу. 

У червні 2022 року троє старших доньок Дагман виїхали на підконтрольну Україні територію та оселилися у Хмельницькому. Вони жили в гуртожитку, влаштувалися на роботу та пропонували матері з молодшою сестрою переїхати до них. Але жінка залишалася у місті: донька вчилася онлайн, а вона разом зі знайомими допомагали українським оборонцям, робили окопні свічки.

Минулого року Ілліна переїхала до старших дітей у Хмельницький. Вона вже сім місяців працює в місцевому ЖЕКу. Нещодавно до Хмельницького приїхала й Вероніка. Вона вступила до Херсонського ліцею, в якому здобуває освіту онлайн.

"Ми всі дуже хочемо додому. Ми віримо, що Україна неодмінно переможе. Що ми повернемося в рідний Херсон, поїдемо відпочивати в улюблений Залізний Порт… Молимося за нашу землю, за наших Захисників", – поділилася жінка з журналістами.

  • Основною умовою повернення херсонців, які виїхали, до рідного міста є безпека. Про це стало відомо з результатів онлайн-опитування, яке провела Благодійна організація «Фонд громади міста Херсон «Захист». За даними дослідження, кількість херсонців, які виїхали з міста після початку повномасштабного вторгнення і збираються повернутися додому, поступово скорочується.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів