Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Мешканець Берислава збирав гроші на примарні надгробні пам’ятники

Поширити:
25 жовтня 2018 13:42
883

Бериславський районний суд визнав Віталія Б., батька чотирьох неповнолітніх дітей, винним у незаконному заволодінні автівкою та шахрайстві. І засудив до п’яти років позбавлення волі із конфіскацією всього майна, окрім житла. А також зобов’язав повернути постраждалим 158 200 гривень.

Згідно з матеріалами справи, обнародуваними в Єдиному реєстрі судових рішень, Віталій надурив 20 людей, яким обіцяв виготовити та встановити надгробні пам’ятники на могилах їх родичів. Брав гроші, згодом телефонував, та казав, що матеріали подорожчали й треба доплатити. Люди доплачували. Потім казав, що надгробок вже виготовлено, треба заплатити за його встановлення. Знов брав гроші, але… нічого не робив й переставав відповідати на телефонні дзвінки.

На гачок «винахідливого бізнесмена» потрапили не тільки мешканці Бериславу, а й сусідніх сіл: Томарино, Раківка, Милове, Червоний Маяк, Бургунка, Урожайне… Навіть «бартером» не гребував, взяв у якості сплати за майбутній пам’ятник, старенькій ВАЗ, що залишився потерпілому в спадок від померлого батька.

Причому, як казали у суді самі потерпіли та свідки, чоловік раніше свої обіцянки виконував - відвозив замовлення на фірму в Каховку, там виготовляли пам’ятники, він їх забирав та встановлював на могилах. Тобто, добре себе зарекомендував, тому йому вірили. Але десь у 2012 році «підсів» на азартні ігри, й почалися негаразди.

Власниця Каховської фірми теж підтвердила, що спочатку він привозив їм багато замовлень і повністю розраховувався. Проте вартість продукції збільшувалася тільки у січні кожного наступного року, на 100-200 грн. (а ні на 500, як він казав людям). Такого, щоб Віталій привіз замовлення по одній вартості, а вона б цю вартість несподівано підняла - жодного разу не було. А потім Віталій став платити частково. За чутками, почав грати в автомати та програвати гроші. Станом на 2014 рік виникла заборгованість за ті пам'ятники, що вже були виготовлені, у розмірі 45 000 грн. Він попросив розстрочити йому виплату цього боргу, взяти за нього кредит (йому не давали) й зобов'язався щомісячно виплачувати гроші. Проте вона була змушена сама погашати цей кредит, він не платив. Після цього, три роки тому, вона припинила виготовляти пам'ятники за його замовленням.

Але попри це, Віталій подовжував «збирати замовлення». У суді звинувачений наполягав, що ніякого шахрайства в його діях не було, він брав гроші на виготовлення та встановлення пам’ятників, тому що дійсно збирався виконати ці зобов’язання. Але куди дів гроші - так й не зміг пояснити.

Поки тривав судовий процес, Віталій повернув кошти 6 постраждалим. Ще 14 - повернути не зміг, пояснив, що розрахуватися не в змозі, адже «бізнес закрився».

Ошукані люди просили суд залишити звинуваченого на волі, щоб той міг працювати та повертати їм гроші.

Але, заслухавши всіх фігурантів справи, суддя Бериславського районного суду  Олена Корсаненкова дійшла висновку, що виправлення Віталія Б.  та попередження нових злочинів можливо досягти лише в умовах ізоляції від суспільства, із призначенням додаткового покарання у виді конфіскації всього майна, що належить засудженому, окрім житла. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів