Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Майстерня Екологічного Громадського Активіста" Рішучі кроки з розвитку екологічного руху

Автор
Поширити:
17 лютого 2016 04:04
976

Днями на Львівщині, у Жовкві, відбувся Всеукраїнський екологічний освітній проект МЕГА, "Майстерня Екологічного Громадського Активіста", організатор громадська організація "Українські Креативні Реформатори", проект відбувається за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації, партнер проекту - одна з провідних торгових марок.

Засновником проекту є Лілія Ткаченко, громадський діяч, голова ГО «УКР», переможець міжнародної  премії Ten Outstanding Young Persons (TOYP) в Україні, 10 видатних молодих людей, у номінації «екологія» і вперше за 76 років представляла Україну в Японії на Світовому Конгресі організації JCI у листопаді 2015 року, національний координатор по роботі з волонтерами «Зробимо Україну чистою» у  2014 році, засновник та організатор міжнародної ініціативи «Дерева Миру» «Trees of Peace».

Лілія має вже достатньо досвіду у сфері організації екологічних проектів і має важливу місію  поширювати свій досвід, створювати осередки проекту «Майстерня Екологічного Громадського Активіста» у всіх регіонах України, залучати та навчати активістів різних міст бути свідомими, більше знати, дбати про навколишнє середовище, знаходити та об’єднувати однодумців з однаковими цінностями. Участь в проекті взяли 35 активістів з різних регіонів, які отримавши безцінні знання, повертаються додому  щоб у рідних містах розвивати екологічний рух. Серед учасників проекту був наш земляк, вчитель Нововоронцовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Раєвський Олександр. Олександр звідки ви дізнались про проект та як туди потрапили? Я постійно намагаюсь займатись саморозвитком, підвищенням власної майстерності тому я постійно стежу за оголошенням на інформаційному ресурсі «ГУРТ». Побачивши оголошення про «МЕГА» відразу зрозумів, що це потрібний для мене, як вчителя природничих, проект.

За умовами відбору потрібно було заповнити анкету та зняти мотиваційний відеоролик, що я власне й зробив. Дуже вдячний організаторам за запрошення. Які саме знання ви отримали протягом роботи Майстерні? Будучи на проекті за чотири дні ми здобули знання з міжсекторної співпраці, отримали практичні рекомендації як організовувати проекти, ефективно взаємодіяти з медіа, громадським, державним та комерційним секторами, зрозуміли як раціонально використовувати ресурси, вести стале домогосподарство, споживати живу здорову їжу, грати в дебати, а, також, навчилися ставити цілі, дізналися більше як боротися зі стресами та ходили по битому склу. Свої знання учасникам передавали спікери проекту: Лілія Ткаченко, Оленка Харченко, Оксана Барабаш, Сергій Аніськов, Юрій Чабан, Роман Британчук, Михайло Ткач. Що Вас найбільше вразило в процесі  організації «МЕГА»? Хочеться подякувати Лілі Ткаченко за той високий організаційний рівень заходу. Ми перебували в комфортних умовах, в чудовому готелі. Також, хочу звернути увагу на підбір учасників. В нас зібрались досить цікава команд, кожен є досить цікавою особистістю, кожен  доповнював один одного і ми вже могли ділитись певним досвідом. До речі, про учасників, чи буле ще представники Херсонщини на проекті? Так. На проекті була учасниця з Херсону Анна Нечипорук. Вона працює екологом на підприємстві і давно бере участь в екологічних проектах.

Також на проекті була наша з вами землячка Катерина Літвінова, але оскільки вона навчається і проживає зараз в Миколаєві, то і реалізовувати проекти буде в тому регіоні. Ви заговорили про екологічні проекти. які ж плани у Вас з’явились після участі в МЕГА? Взагалі ідей дуже багато. Я розумію, що для їх реалізації мені потрібна екокоманда, тому першим завданням буде відкриття «Майстерні Екологічного Громадського Активіста» в нашому селищі. Думаю це відбудеться в найближчий час під егідою ГО «Надія Нововоронцовщини». Обов’язкова наша участь у серед запланованих проектів: міжнародна ініціатива «Дерева Миру» «Trees of Peace» 9 квітня 2016 року з висадження дерев та об’єднання заради миру. В планах відновити збір використаних батарейок, тренінги із сталого домогосподарства, створення власного інформаційного ресурсу та інші.

«Майстерня Екологічного Громадського Активіста» продовжує залучати однодумців та активістів, людей, які мають бажання змінювати своє сьогодні, свої звички, експериментувати, дбати про навколишнє середовище, навчитися та організовувати проекти. Щоб стати учасником нашої майстерні та отримувати знання (навіть дистанційно) та новини можна реєструватися за посиланням: https://goo.gl/APUOTY Після ІІ етапу реалізації ініціатив учасники проекту зберуться навесні на Завершальну Конференцію, 23 квітня у Києві щоб поділитися досвідом та розповісти про свої успіхи. Деталі на сайті: http://ukrngo.org.ua/project/eco-weca/ Проект в соцмережах: https://www.facebook.com/ecoweca https://vk.com/eco_school_weca Більше інформації про організатора: https://www.facebook.com/ecolilya https://vk.com/ecolilya

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів