Підтримати нас

Лікарям перекриють шлях до махінацій із закупівлею медпрепаратів

19 липня 2018 15:06
682
Поширити:

З 2019 року медзаклади України закуповуватимуть медичні вироби згідно з міжнародним класифікатором GMDN. Його інтегрують у систему Prozorro.

З цією метою Україна підписала меморандум про співпрацю з агенцією GMDN,

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, передає сайт Gazeta.ua з посиланням на finance.ua.

На думку представників Мінекономіки, це рішення дозволить медичним закладам спростити процес закупівель та унеможливить корупцію.

"Ми першими з усіх країн, що вийшли з-під окупації совєтів, впроваджуємо міжнародний класифікатор для медичних виробів", — повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За інформацією Мінекономрозвитку, медичні заклади могли маніпулювати технічними характеристиками та завищувати ціни закупівель ліків. Із впровадженням єдиного класифікатора робити це буде неможливо.

"Сьогодні медичні заклади, користуючись відсутністю єдиної класифікації медвиробів, мають можливість при здійсненні закупівель уникати конкурентних процедур, розбиваючи предмет закупівлі на частини і закуповуючи їх за прямими договорами за завищеними цінами. Введення єдиної класифікації медичних виробів та інтеграції її в Prozorro дозволить чітко визначати, який саме медичний виріб закуповується і які характеристики він повинен мати", — пояснив заступник міністра Максим Нефьодов.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів