Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Лейкемія: 10 симптомів, які часто ігнорують!

Vgoru
Автор
Поширити:
13 грудня 2018 09:33
2,939

Лейкемія… Цим терміном називають один з видів раку, що вражає тканини, які формують кров (кістковий мозок). Рак задіює лейкоцити і характеризується їх аномальним утворенням.

Лейкоцити є важливою частиною захисної системи організму. Вони ростуть і діляться абсолютно певним чином, задовольняючи всі потреби організму.

Але у пацієнтів з лейкемією кістковий мозок виробляє їх безладно, і хоча їх кількість збільшується, свою захисну функцію вони виконувати не можуть, так як є дефектними.

У міру прогресування захворювання відбувається втручання у виробництво та інших клітин крові, таких як еритроцити і тромбоцити.

Тоді-то і виникають періоди анемії, кровотечі, а ще організм стає дуже вразливим до різних типів інфекцій.

Але найтривожнішим є те, що багато людей просто не знають або не звертають уваги на симптоми лейкемії, що, звичайно, ускладнює отримання ранньої діагностики та зменшує шанси на позитивний результат.

З цієї причини ми хочемо розповісти вам про 10 найбільш поширених клінічних проявах лейкемії, які ні в якому разі не можна ігнорувати.

1. Поява фіолетових і червоних плям на шкірі

У медичній термінології цей стан відомий як «петехія» (точковий крововилив). Це червонуваті або фіолетові плями, які з’являються групами, як правило, на грудях, спині чи руках.

Цей симптом викликаний порушенням кровообігу, коли кров згущується і не тече належним чином. Дуже часто даний симптом приймають за шкірну висип і не надають йому особливого значення.

Читайте також:  Названо звичні речі побуту, від яких виникають хвороби

2. Біль в кістках та суглобах

Існує безліч захворювань, які викликають біль в кістках і суглобах. У разі лейкемії цей біль пов’язаний зі скупченням дефектних лейкоцитів.

Люди можуть відчувати колючий або тупий біль, інтенсивність якого може варіюватися залежно від ураженої ділянки.

3. Головний біль

сильний головний біль

Головний біль також є одним із симптомів лейкемії, які часто ігноруються. Він проявляється у випадку гострого лейкозу і має тенденцію бути тривалим та інтенсивним.

Виникає ж головний біль через те, що приплив крові до головного і спинного мозку обмежений, як при мігрені, коли судини сильно звужуються (стискаються).

4. Запалення залоз та лімфатичних вузлів

Коли лейкемія ставить під загрозу виробництво білих і червоних кров’яних тілець, здатність організму реагувати на інфекції зменшується.

Це змінює перебіг запальних процесів у тілі і призводить до набряклості в області залоз і лімфовузлів, а ще може викликати появу невеликих безболісних фіолетових або синіх шишок.

5. Втома і слабкість

втома

Звичайно, складно запідозрити лейкемію через почуття втоми або загальну слабкість. І тим не менше цей симптом також не слід ігнорувати, адже він може бути пов’язаний і з раком крові.

Зменшення кількості еритроцитів (червоних клітин крові) негативно впливає на здатність організму транспортувати кисень і поживні речовини, що призводить до анемії і хронічної втоми.

6. Незвичайні кровотечі

Будь-які незвичайні і незрозумілі кровотечі можуть бути ознакою лейкемії (яку важко не помітити). Зменшення кількості тромбоцитів перешкоджає згортанню крові, що підвищує ймовірність кровотеч.

Читайте також:  Різке похолодання: як підтримати здоров'я

7. Підвищена температура тіла та часті інфекційні захворювання

Температура тіла

Будь-які форми лейкемії зменшують здатність імунної системи реагувати на патогени, що викликають інфекції.

З цієї причини пацієнти з даним захворюванням відчувають безперервні епізоди лихоманки і респіраторних інфекцій, таких як застуда та грип.

Багато в чому це пов’язано з раковими клітинами, що перешкоджають здатності лейкоцитів діяти проти вірусів і бактерій.

8. Незрозуміла втрата ваги

Як і у випадку з іншими типами раку лейкемія може викликати різку і незрозумілу втрату ваги у пацієнта. Це може стати побічним ефектом крайньої втоми і зниження апетиту і, поза всякими сумнівами, є тривожним симптомом.

9. Задишка

Задишка

 

Задишка або утруднене дихання, викликана зменшенням оксигенації клітин, яке виникає через порушення циркуляції крові.

Деякі люди довго не можуть «перевести подих», а іншим здається, що їм не вистачає повітря (не відчувають полегшення від надходження кисню).

10. Біль у животі та здуття

Коли лейкемія прогресує, вона викликає набухання печінки або селезінки, що супроводжується рецидивуючим болем у животі і почуттям «переповненості» трохи нижче ребер.

Деякі пацієнти навіть відчувають несильний біль у нижній частині спини, а у когось з’являється нудота, блювота і зміни в роботі кишечнику.

В останні роки лікування лейкемії стало значно більш успішним; однак більша частина його успіху залежить від раннього виявлення захворювання.

Читайте також:  Чому потрібно частіше їсти фісташки: 10 причин

З цієї причини дуже важливо бути уважними до будь-якого прояву перерахованих вище ознак. Так, вони можуть бути пов’язані і з іншими, менш серйозними недугами, але ризикувати не варто.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів