Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Кримінальний блок поліції зовсім не реформовано, – експерт про причини недовіри до НПУ

Поширити:
07 липня 2018 03:31
273

Реформа українських правоохоронців святкувала третій День народження. 4 липня 2015 року, на Софійській площі у Києві перші співробітники нової поліції склали присягу на вірність. Нині копи працюють у кожному куточку України.

Кореспонденти 24 каналу довідалися, чи успішна реформа поліцейських на ділі, або ж у новенькій формі працюють все ті ж міліцейські. Три роки тому на Софіївській площі у Києві був справжній аншлаг. Перші люди держави та дві тисячі дебютантів поліцейської реформи.

Слідом за столицею були Львів, Одеса, Харків, тощо. На Житомирщині за конкурсом взяли чотири сотні нових поліцейських. Це шоста частина особового складу. В управлінні кажуть, форму змінили, штат оновили. Однак, роботи ще багато.

На Рівненщині патрульних за півтисячі. У регіоні багато охочих себе спробувати у правоохоронних органах. Але звільняються теж чимало. Часто патрульні скаржаться на маленьку зарплатню, адже 8 тисяч у 2015 і 2018 – різні речі. А декого звільняють. Недобросовісних тут за три роки нарахували дюжину.

"І у нас є недобросовісні працівники, але це число дуже мале. Я з ними борюсь. Якщо надходить скарга, ми проводимо службове розслідування в результаті, або звільняємо, або надаємо неповну посадову відповідальність, або догану. Ми самі не раді, що є такі люди, і ми їх позбавляємось",– наголосив начальник Управління патрульної поліції в Рівненській області Сергій Мерчук.

Експерти кажуть, початок реформи був пишний і яскравий, але на сьогодні все не так оптимістично. Так, створили патрульну поліцію, дорожну поліцію. Однак, правоохоронці все ж залежні від політиків, і від Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. І це ще не всі проблеми.

"Зовсім не реформовано кримінальний блок поліції, і він якраз тягне униз всю довіру з боку населення до поліції, тому що неефективна вона у цій частині і не виконує вона ті завдання, які перед нею ставляться. І в порівнянні з 2015 роком, вже у 2017 – 2018 роках у питанні змін і реформи поліції немає яскравих дій і кардинальних змін з боку роботи поліції", – зазначив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

За три роки кількість працівників Національної поліції значно збільшилась: нині таких понад 132 тисячі. З них 81 % – чоловіки та майже 19 % – жінок. А Міністр внутрішніх справ хвалиться високим рівнем довіри суспільства до правоохоронців. Так, за соцопитуванням у січні він становив майже 40%. Удвічі вищий, ніж до реформи.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів