Кримська татарка Зарема, яка пережила окупацію Генічеська на Херсонщині, після загибелі батька на війні зробила фотосесію у національному вбранні, щоб вшанувати його пам’ять.
Про це пише BBC News Ukrainian.
Бабуся Зареми була депортована з Криму. Родина після цього оселилась поруч – у Генічеську і жила там до 2022 року.
Асан Сейдаметов, батько Зареми, мріяв повернутися в рідний Крим. Ще у 2016 році він підписав контракт із ЗСУ та взяв позивний "Татарин".
"Тато завжди носив тюбетейку. Вже у війську йому наказали замінити головний убір. Він принципово відмовився. Його та побратимів змусили відтискатися за непослух. Але це не подіяло. Забрати в нього тюбетейку – це те саме, що відмова від свого коріння", – розповіла Зарема.
Після окупації Генічеська родина певний час жила у місті.
“Коли росіяни окупували Генічеськ, було дуже страшно. Якось мамі подзвонили та сказали – чекай гостей. Це означало, що прийде окупаційна влада перевіряти. А батько ж то військовий. Мама спалила все – батькові нагороди, фотографії. Все, що про нього нагадувало", – згадала Зарема.
Асан Сейдаметов знайшов нове житло для своєї родини у Першотравневому на Одещині. Саме там його поховали після загибелі.
"За те, щоб ми могли жити в Криму, гинуть найкращі. Знаєте, росіяни хотіли вбити коріння, але забувають, що насіння є по всій землі", – зазначила Зарема.
Дівчина розповіла, що батьки старалися передати національні традиції своїм донькам. Тому, після смерті батька Зарема зробила фотосесію в національному костюмі. Для батька це було б важливо, вірить вона.