Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Крадуть усе, що можна зрушити з місця

Поширити:
06 листопада 2020 09:36
1,021

Масштабна перевірка Держаудитслужби на складах Держрезерву показала, що сховища напівпорожні, тисячі тонн зерна зникли в невідомому напрямі, а ті запаси, що залишилися, уже давно протерміновані.

А ще виявлено багатомільйонні фінансові махінації. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Масштабна ревізія із залученням усіх компетентних органів відбувалась уперше за останні роки. Зокрема, за результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлено такі факти:

  • псування зерна і неможливість його  подальшого використання навіть для кормів - на  суму 35,5 млн гривень. Причина: недбале та неналежне зберігання без дотримання будь-яких регламентів. До прикладу, терміни зберігання зернової продукції складають 2 роки, тоді як маса зерна на  держпідприємствах - продукція 2010-2011 років.
  • нестача зерна лише на одному з підприємств “Держрезерву” на суму 27,9 млн гривень. Ця вартість зерна зазначена в облікових цінах на момент його закладки. Тобто, на сьогодні сума збитків може складати в декілька разів вищу цифру.

За результатами перевірки зберігання  харчових продуктів, виявлено:

На підприємствах зберігаються товари продовольчої групи, терміни придатності яких уже давно закінчилися. Таких прострочених товарів, які можуть бути лише утилізовані, нараховується на суму понад 100 млн грн.

Також на підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн грн.

Щодо фінансово-господарської діяльності підприємств “Держрезерву”, то сума порушень склала 31,4 млн грн. По апарату Держрезерву – порушення на 1,7 млн грн.   

Також ревізіями встановлені порушення законодавства при  публічних закупівлях без укладання договорів.

Нагадаємо, раніше зі складів Держрезерву в Тернопільській області пропало зерно на 800 млн гривень. Це майже 2700 вагонів. А в Харківській області з Держрезерву зникли 250 тонн соняшнику і пшениці.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів